Facebook Google+ Twitter

Wojny o parkingi rowerowe w metrze ciąg dalszy

Kolejna odsłona walki między Zielonym Mazowszem, a Metrem Warszawskim. Trwający ponad 2 lata konflikt rozgorzał przedwczoraj z nową siłą, po przyznaniu premii prezesowi Metra Jerzemu Lejkowi.

Kpt.Witko, domena publiczna, zdjęcie ilustracyjne. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:RometMistral.JPGDziałacze Zielonego Mazowsza kontynuują bój o polepszenie sytuacji warszawskich rowerzystów. Organizacja chce, aby na stacjach metra powstały parkingi dla rowerów. Pierwszy apel w tej sprawie został wystosowany 26 czerwca 2006 roku. W ciągu dwóch lat mimo wysyłania wielu wniosków nie udało się wypracować porozumienia zarządu spółki z ekologami.

Brak konkretnych działań, w połączeniu z przyznaniem premii w wysokości 50 tys. zł prezesowi spółki Metro Warszawskie Jerzemu Lejkowi, na nowo rozsierdził działaczy Zielonego Mazowsza. Domagają się oni, aby na stacjach wydzielić niewielkie obszary, na których można by zostawiać rowery.

Metro Warszawskie zasłania się bezpieczeństwem pasażerów: - Nie jesteśmy przeciwko parkingom dla rowerów w pobliżu stacji, jednak względy bezpieczństwa uniemożliwiają stowrzenie ich na terenie metra, a przy stacjach można to zrobić tylko na wcześniejsze zlecenie inwestora - podaje Anna Bartoń z biura prasowego warszawskiego metra.

Działaczy Zielonego Mazowsza takie tłumaczenie nie przekonuje: - To zwykła kpina, rowery pozostawione na terenie stacji nie stanowią zagrożenia - mówi jeden z członków organizacji, Marcin Jackowski. Do tej pory specjalny parking powstał tylko na stacji Bielany. Strzeżone miejsca dla rowerów mogą jednak zostać uwzględnione przy palnowanej budowie drugiej linii metra. Jak zapewnia Anna Bartoń z biura prasowego spółki, jeśli propozycje dotyczące tego projektu zostaną zaakceptowane przez inwestorów, to w pobliżu nowych stacji powstaną specjalne parkingi dla jednośladów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Strzeżone parkingi dla jednośladów powinny powstać też przy wszystkich urzędach, centrach handlowych i kulturalnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ dla Zielonego Mazowsza :):) jeżeli ktokolwiek walczy o dobro rowerzystów w Warszawie i walczy skutecznie - to właśnie ta organizacja. link - sami spójrzcie ile dobrego już dla nas zrobili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.