Facebook Google+ Twitter

Wojny patentowej ciąg dalszy. Zakaz sprzedaży dla Samsunga

Po raz kolejny w ciągu ostatnich dwóch tygodni Samsung dostał nakaz zaprzestania sprzedaży jednego ze swoich flagowych produktów. Tym razem telefonu, Galaxy Nexus.

Najpierw tablet, a teraz telefon. Wojna patentowa pomiędzy Apple a Samsungiem idzie pełną parą. Za sprawą wyroku, Samsung dostał nakaz zaprzestania sprzedaży telefonu Galaxy Nexus w Stanach Zjednoczonych. A to wszystko na podstawie jednego patentu Apple slide to unlock. Zaledwie dwa tygodnie po podobnym wyroku, zakazującym sprzedaży tabletu Galaxy Tab. Żeby nakaz wszedł w życie, Apple musi wnieść kaucję w wysokości 95,6 miliona dolarów. To na wypadek gdyby jednak Samsung wygrał cały proces.

Dlaczego Samsung dostał nakaz zaprzestania sprzedaży?

Nie od dziś wiadomo, że Apple zawsze dbał o swoją własność intelektualną. A teraz próbuje złowić naprawdę grubą rybę. Samsung jest już pod obstrzałem innych procesów, ale samo urządzenie nie jest tutaj najważniejsze. Chodzi raczej o sam system Android 4.0, który to, zdaniem Apple, łamie ich patenty. A także o to, że jest on najpopularniejszy wśród producentów smartfonów. Gdyby Apple wygrał cały proces, mogłoby to się skończyć na zakazie sprzedaży wszystkich urządzeń działających pod kontrolą Androida 4.0. A dla Apple to właśnie jest najważniejsze.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.