Facebook Google+ Twitter

Wojny Podjazdowe mieszkańców pewnej ulicy

Współczesna wersja opowieści o Kargulach i Pawlakach. Miejsce wydarzeń i ich opis to nie fikcja to prawda, cała prawda, o naszych przywarach, typowych dla mieszkańców całego kraju. Narodowa paranoja. Cała rzecz dzieje się w mieście Jaworznie.

Miasto Jaworzno w obecnym czasie realizuje projekt "twarzą do autostrady", wiele się buduje, przerabia i inwestuje. Tymczasem w jednej z dzielnic jest zastój od co najmniej 1935 roku.

Stan techniczny ulic: Drabowe Bagno, Pastwiskowa, Stanisława Witkiewicza, Władysława Anczyca, Romana Proksy, Księcia Józefa, Tadeusza Banachewicza, Stefana Starzyńskiego, Galla Anonima, Pawła Szulgacza, Wandy Wawrzyńskiej, Gen. Ignacego Prądzyńskiego, Bolesława Czerwieńskiego, Melchiora Wańkowicza, Omturowców, Stanisława Kunickiego i 700-lecia to obraz nędzy i rozpaczy. W zimie lód i śnieg utrudniają dojazd i dojście do domów. Przez resztę roku woda i rozległe kałuże oraz tony kurzu dopełniają sielskie życie mieszkańcom dzielnicy Jelenia o nazwie Wygoda.

Na liczne prośby i błagania mieszkańców tychże ulic brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Od wielu lat nic miasto nie zrobiło. No prawie nic, gdy pewien mieszkaniec ulicy Bagno został radnym to za jego kadencji wybrukowano ulicę: Bagno, Marii Koszuckiej i Antoniego Słonimskiego. Jak łatwo zauważyć, radny załatwił sobie wygodny dojazd do własnego domu.

Obecne radne wykazują pod tym względem kompletny brak kompetencji i np. proponują aby mieszkańcy we własnym zakresie remontowali miejskie ulice wykorzystując do tego celu zużytą nawierzchnię asfaltową w postaci sypkiej. W ten sposób chcą z ulic zrobić wysypisko odpadów trudnych do utylizacji! W miesiącu lipcu roku 2009 na ulicy Melchiora Wańkowicza wybuchł konflikt międzysąsiedzki, oczywiście powodem był stan ulicy. Po częstych opadach z ulicy zrobił się staw. Konflikt jest o kałuże i ograniczony dojazd do posesji.

Przybyli na wezwanie jednej ze stron policjanci też dali popis braku umiejętności własnych w zakresie negocjacji. Do teraz nie wiadomo kto był z policji nawet się nie przedstawili. Po nieudolnych próbach załagodzenia sporu odeszli, dzielnicowy też nie miał za wiele do powiedzenia (pytanie kto ostatnio go widział?).

W dzielnicy Jeleń jest usytuowana strefa przemysłowa. Miasto sprzedało grunty inwestorom z Chin za 14 milionów złotych, wcześniej inny grunt pod magazyn też za darmo nie był oddany.
Pytam co ludzie w Jeleniu z tego mają oprócz utrudnień. Szanwone radne czas zabrać się do roboty. Jesteście najmniej aktywnymi radnymi w mieście! Wojny o suchy ląd trwają i zataczają coraz większe większe kręgi, dosięgną i was.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.