Facebook Google+ Twitter

Wojownik obronił tytuł mistrza Europy

W dniu 29 listopada w katowickim Spodku, Rafał „Wojownik” Jackiewicz obronił tytuł mistrza Europy, pokonując na punkty Słoweńca Dejana Zavecka 2:1 (116:113, 113:116, 115:114 ).

Wielka Gala Bosku Zawodowego w Katowicach, zorganizowana przez Bullit KnockOut Promotions, przyciągnęła oprócz kibiców, wielu znakomitych gości m.in. Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka oraz pierwszego naszego rodaka, który zdobył tytuł mistrza Europy - Przemysława Saletę.

Wielkim sukcesem zakończyła się walka wieczoru, czyli obrona tytułu mistrza Europy przez Rafała „Wojownika” Jackiewicza. Polak w 12-rundowym pojedynku, pokonał na punkty faworyta do zwycięstwa - Dejana Zavecka po dość kontrowersyjnym werdykcie sędziów.

Przez pierwsze rundy, na ringu dominował Słoweniec i to on był głównym atakującym zmuszając Jackiewicza do obrony oraz wyprowadzania kontr. Wraz z upływem kolejnych rund widowisko zaczynało się wyrównywać i ciężko było ocenić kto jest lepszy. Przełom nastąpił w 11. odsłonie, kiedy „Wojownik” zadał przeciwnikowi udaną serię ciosów, po której Zaveck omal nie został znokautowany. Po zakończeniu walki, obydwaj zawodnicy pokazali ładny gest, dziękując sobie i kibicom za cudowne widowisko. Po przeczytaniu wyniku przez spikera, hala „Spodka” oszalała ze szczęścia i głośno skandowała: „Rafała Jackiewicz, Rafał Jackiewicz”. Teraz czekamy na kolejne walki naszego mistrza, tym razem już o tytuły mistrza świata.

W kolejnym pojedynku zmierzyli się Andrzej Wawrzyk oraz Tomasz „Byk” Bonin o tytuł mistrza Polski oraz młodzieżowego mistrza świata WBC. Po dobrym widowisku, rozgrywanym w szybkim tempie, zwyciężył młody Andrzej Wawrzyk, pokonując na punkty o 14 lat starszego Tomasza „Byka” Bonina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.