Facebook Google+ Twitter

Wojska Kaddafiego pod ostrzałem. Francja przypuściła atak lotniczy

Jak poinformowały światowe agencje prasowe, francuskie lotnictwo przypuściło pierwszy atak na pojazdy podporządkowane reżimowi Kaddafiego. W operacji wzięło udział 20 francuskich myśliwców wojskowych.

Pozostawiony przez strony walczące czołg (http://www.flickr.com/photos/americanistadechiapas/5505121284/). / Fot. americanistadechiapas, CCW poniedziałek na kilka minut przez godziną 18, Associated Press podała o przepuszczeniu pierwszego ataku z powietrza na pojazdy wojskowe należące do armii podporządkowanej Muammarowi Kadafiemu, który robi wszystko by obronić się przed oddanie władzy w Libii. Francuskie ministerstwo obrony poinformowało, że ich samoloty zniszczyły w Libii czołgi i pojazdy opancerzone.

Libia. Francuskie myśliwce nadzorują przestrzeń powietrzną nad Bengazi

Telewizja Al Jazeera podaje o czterech zestrzelonych czołgach należących do armii dyktatora. W akcji wymierzonej przeciwko reżimowi bierze udział aż 20 wojskowych myśliwców. Przy okazji zakomunikowano, że lotniskowiec "Charles de Gaulle" jak najszybciej zostanie przetransportowany w rejon włoskiego wybrzeża by w każdej chwili móc wesprzeć obecne już w tym regionie oddziały pod francuską banderą.

Francuskie samoloty nad Libią

Przygotowywanie własnych samolotów do wsparcia operacji przeciwko Kadafiemu zapowiedział również premier Kanady, Stephen Harper. Pierwszy atak na wojska dyktatora rozpoczął się w godzinę po konferencji prasowej prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy'ego, który zapowiedział podjęcie wszelkich działań by zapewnić respektowanie ostatniej rezolucji ONZ, zakazującej lotów na tym krajem.We włoskich bazach są już samoloty sił powietrznych Włoch oraz częściowo z krajów NATO, przeznaczone do udziału w międzynarodowej operacji w Libii - podały w sobotę miejscowe media. W bazie w Trapani na Sycylii wylądowały tego dnia maszyny Tornado ECR, stacjonujące w Piacenzy, przeznaczone do niszczenia obrony rakietowej i radarów, oraz bojowe Tornado IDS z Ghedi koło Brescii. Do bazy w Trapani przyleciały także myśliwce Eurofighter i natowskie samoloty wczesnego ostrzegania AWACS. Z kolei do bazy Sigonella koło Katanii, również na Sycylii, przyleciało sześć duńskich F-16.W najbliższych godzinach w Aviano na północy Włoch mają wylądować amerykańskie samoloty, które również będą uczestniczyć w operacji obrony ludności cywilnej Libii.

Al-Arabija: misję nad Libią rozpoczęły także włoskie samoloty wojskowe

Wojna domowa trwa w Libii od 17 lutego br. W początkowych zamieszkach pomiędzy przeciwnikami Kadafiego a podległymi mu siłami, które potem przekształciły się krwawe walki o kolejne miasta zginęło nawet 10 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ja myślę, że padną. I to szybko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
arab
  • arab
  • 22.03.2011 16:38

to czasy kolonialne się skończyły? odwrotnie: trudno powiedzieć o choćby polskiej suwerenności

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 22.03.2011 09:56

Francja zatęskniła do dawnych, kolonialnych czasów i znów zabija Arabów. Czy padną przed nią na kolana? myślę, że nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.