Facebook Google+ Twitter

Wojsko dementuje doniesienia talibów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 12:22

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych dementuje pogłoski o zabitych w Afganistanie Polakach.

Afgańscy rebelianci podali na stronach internetowych agencji Wakht, że 26 grudnia podłożyli miny-pułapki pod wóz opancerzony z polskimi żołnierzami, w wyniku czego zginęło 5 wojskowych.
Major Piotr Jaszczuk z biura prasowego Dowództwa Operacyjnego powiedział IAR, że to celowe kłamstwo talibów, którzy chcieli się pochwalić sukcesem. Major dodał, że wysłano w tej sprawie sprostowanie do mediów afgańskich, jednak nigdzie go nie opublikowano.

Major Jaszczuk potwierdził, że w drugi dzień świąt doszło do niegroźnego zdarzenia w Afganistanie. Opancerzony wóz typu MRAP najechał na improwizowany ładunek wybuchowy IED (czytaj ajdi). Spowodowało to jednak tylko niewielkie uszkodzenie tylnego koła - podkreślił major Piotr Jaszczuk.
Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych i służby prasowe polskiego kontyngentu w Afganistanie zapewniają, że będą nalegały na władze afgańskie, żeby zamieściły sprostowanie w tej sprawie.
19 grudnia kilka kilometrów od bazy Four Corners zginął polski żołnierz, kapral Michał Kołek. Do ataku rebeliantów doszło w czasie przeszukiwania jednej z wiosek, w której miał być ukryty moździerz. To z niego kilka razy ostrzeliwano polską bazę.

Tuż przed świętami opancerzony wóz w innym rejonie prowincji Ghazni, za którą odpowiadają Polacy, wjechał na minę - pułapkę. Nikt nie odniósł w tym zdarzeniu poważnych obrażeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.