Facebook Google+ Twitter

Wojsko gotowe do akcji przeciwpowodziowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-17 22:08

Wojsko dwukrotnie zwiększyło ilość żołnierzy gotowych do akcji przeciwpowodziowej. Minister obrony narodowej Bogdan Klich zapewnił, że siły zbrojne są przygotowane na każdą ewentualność związaną z roztopami i powodziami.

Szef MON wizytował Drugą Mazowiecką Brygadę Saperów w Kazuniu, gdzie żołnierze ćwiczą między innymi działania na skutej lodem Narwi. Minister Bogdan Klich podkreślił, że wojsko ma 10 tysięcy specjalnie przeszkolonych żołnierzy. Dysponuje 2 tysiącami pojazdów i sprzętu specjalistycznego, który pozwoli zabezpieczyć potrzeby ludności nawet w najgorszej sytuacji powodziowej. Klich zapewnił, że wojsko jest przygotowane do usunięcia zatorów lodowych, gdyby były powodem podtopień. Żołnierze są przygotowani do prowadzenia akcji ewakuacyjnych, zabezpieczania mienia i ludności oraz udrażniania szlaków komunikacyjnych.

Szef Inżynierii Wojskowej generał Janusz Lalka dodaje, że żołnierze mogą pomagać także po ustąpieniu zagrożenia powodziowego. Wojsko posiada 15 zespołów do odbudowy mostów i 13 zespołów do odbudowy dróg.

Kapitan Dariusz Urban z Drugiej Brygady Saperów przypomina, że w tym roku żołnierze nieśli już pomoc mieszkańcom wsi Burzyska w powiecie siedleckim. Wspomina, że nie tylko dowozili dzieci do szkoły, ale pomagali nawet w transporcie mleka do mleczarni po drugiej stronie rzeki.

Żołnierze niosący pomoc powodzianom mają teraz do dyspozycji więcej łodzi do ewakuacji ludności, transporterów i agregatów prądotwórczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wojsko ma być gotowe, do obrony kraju, a przed przewidywanymi powodziami mają być uregulowane, koryta wodne. Po raz kolejny słyszę wersję, mamy wszystko pod kontrolą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.