Facebook Google+ Twitter

Wojsko gotowe do akcji przeciwpowodziowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-17 22:08

Wojsko dwukrotnie zwiększyło ilość żołnierzy gotowych do akcji przeciwpowodziowej. Minister obrony narodowej Bogdan Klich zapewnił, że siły zbrojne są przygotowane na każdą ewentualność związaną z roztopami i powodziami.

Szef MON wizytował Drugą Mazowiecką Brygadę Saperów w Kazuniu, gdzie żołnierze ćwiczą między innymi działania na skutej lodem Narwi. Minister Bogdan Klich podkreślił, że wojsko ma 10 tysięcy specjalnie przeszkolonych żołnierzy. Dysponuje 2 tysiącami pojazdów i sprzętu specjalistycznego, który pozwoli zabezpieczyć potrzeby ludności nawet w najgorszej sytuacji powodziowej. Klich zapewnił, że wojsko jest przygotowane do usunięcia zatorów lodowych, gdyby były powodem podtopień. Żołnierze są przygotowani do prowadzenia akcji ewakuacyjnych, zabezpieczania mienia i ludności oraz udrażniania szlaków komunikacyjnych.

Szef Inżynierii Wojskowej generał Janusz Lalka dodaje, że żołnierze mogą pomagać także po ustąpieniu zagrożenia powodziowego. Wojsko posiada 15 zespołów do odbudowy mostów i 13 zespołów do odbudowy dróg.

Kapitan Dariusz Urban z Drugiej Brygady Saperów przypomina, że w tym roku żołnierze nieśli już pomoc mieszkańcom wsi Burzyska w powiecie siedleckim. Wspomina, że nie tylko dowozili dzieci do szkoły, ale pomagali nawet w transporcie mleka do mleczarni po drugiej stronie rzeki.

Żołnierze niosący pomoc powodzianom mają teraz do dyspozycji więcej łodzi do ewakuacji ludności, transporterów i agregatów prądotwórczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wojsko ma być gotowe, do obrony kraju, a przed przewidywanymi powodziami mają być uregulowane, koryta wodne. Po raz kolejny słyszę wersję, mamy wszystko pod kontrolą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.