Facebook Google+ Twitter

Wojsko pomaga usuwać skutki zimy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-20 09:17

Wojsko pomaga w akcji usuwania skutków zimy w Małopolsce, na Śląsku i na Mazowszu. Sztab Generalny Wojska Polskiego wysłał około 80 żołnierzy na pomoc tym województwom.

W Małopolsce do usuwania awarii sieci energetycznej skierowano dwie grupy po 20 żołnierzy z 2 samochodami z 6 .Brygady Desantowo Szturmowej oraz z 5. batalionu dowodzenia. Zadanie żołnierzy polega na usuwaniu lodu i śniegu z przewodów na wyłączonych odcinkach sieci energetycznej w rejonie miejscowości Skała.

Podobnie wygląda pomoc na terenie województwa śląskiego, w rejonie Zawiercia i Myszkowa. Tu lokalne władze wspiera 30 żołnierzy z 1. Brygady Rakietowej w Bytomiu oraz z 2. batalionu ratownictwa inżynieryjnego w Brzegu. Żołnierze są wyposażeni w 6 pojazdów ciężarowo - terenowych, spycharko - ładowarkę i koparkę.

Działania wydzielonych sił koordynują Grupy Operacyjne Wojskowych Sztabów Wojewódzkich w Krakowie i Katowicach oraz Zespół Operacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień z Częstochowy.
Natomiast 7 żołnierzy z 2 Brygady saperów udziela wsparcia mieszkańcom miejscowości Bużyska w województwie mazowieckim. Wojskowi organizują transport na zalanym odcinku drogi Bużyska - Korczew.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.