Facebook Google+ Twitter

Wojsko pomoże? Gdzie to wojsko?

Ja mam klapki na oczach, czy już jestem taki stary sklerotyk? Pytam, bo ludzie proszą wojsko o pomoc, a gdzie jest nasze wojsko? Słyszę tylko i widzę w TV że przyjeżdżają z misji jako kłębki nerwów.

Byłem w wojsku od 1976 r. i wtedy było kilka jednostek wojskowych w samym Gdańsku, a w razie klęski żołnierzy było pod dostatkiem. Może dlatego że rzadko wychodzę z domu, ostatnio widziałem żołnierza z 5 lat temu. Rezerwistów z moich lat są tysiące i każdy chyba pamięta ile było wojska. Można by było pisać o służbie wojskowej komediodramat, ale można było na nas polegać i liczyć na pomoc. Wiem że wczoraj z Gdańska wyjechała do pomocy powodzianom grupa strażacka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Mirku, wiadomość ze strony internetowej Gazety Wrocławskiej: "150 żołnierzy ma trafić na Kozanów, gdzie będą pracowali przy ul. Ignuta. Kolejnych 50 będzie wzmacniać wały na Osobowicach. Reszta najprawdopodobniej trafi na wał przy moście Warszawskim. Rozważa się, czy wojskowych nie wysłać na Pracze Odrzańskie i Swojczyce".
Nie takie wojsko złe. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Anno, dzięki za rozjaśnienie moich szarych komórek. To jednak nie moja "szanowna" skleroza, to po prostu starość i nie wiedza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Mirku;)nasze wojsko w tej chwili jest w Afganistanie ,z wiadomych powodów.Reszta przechodzi reorganizację , lokując się w 100 garnizonach,czemu poświęca większość czasu.A co do powodzi-od 1993 roku,dowodzenie nad klęskami żywiołowymi (w tym powodzie),przejęła Państwowa Straż Pożarna,i od tego czasu ,w jej i tylko w jej kompetencji leży prowadzenie tych działań.
Dowództwo PSP,zadysponowało (w tej chwili )1100 żołnierzami ,oraz sprzętem specjalistycznym.
Obecne jednostki PSP,dysponują wystarczającą ilością łodzi,pontonów i systemów łączności.
Mają również w obwodzie ponad 100 tysięcy strażaków -ochotników(obecnie w działaniach bierze udział 40 tysięcy),dodatkowo w działaniach udział biorą, jednostki policji ,straży miejskiej,WOPR,oraz wolontariusze.
Marku ,czasy się zmieniły,ludzi i środków mamy dość,tylko natura pozostała ta sama"wielka i nieokiełznana;)
Ps.W 1967 roku straż pożarna nie zajmowała się działaniami ratowniczymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, skąd ta pewność że nie dostaję meldunków? Przerażony jestem sytuacją i martwię się o każdego człowieka, nie ważne gdzie mieszka, jaki ma kolor skóry i wyznanie religijne. Wielka woda dotrze też w moje okolice i wtedy też nie będę p....ł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu sobie obejrzyj zdjecia spod Szczucina http://busko.net.pl/wiadomosci/news.php?id=6749

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku - określam jednym słowem to, co robisz, pisząc taką notatkę: p...sz!
Rozumiem, że Sztab generalny nie złozył Ci meldunku. Zapewne dlatego, że
masz internet, możesz wpisac sobie hasło "powódź 2010 pomoc wojska" i wyskoczą ci wszystkie wiadomosci.
Dla ułatwienia, masz tu pierwszy lepszy z brzegu link http://dziennik.pl/wydarzenia/article608379/MON_rzuca_wojsko_do_walki_z_wielka_woda.htmlhttp://dziennik.pl/wydarzenia/article608379/MON_rzuca_wojsko_do_walki_z_wielka_woda.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.