Facebook Google+ Twitter

Wojsko sprzeda swoje nieruchomości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-17 18:36

Minister obrony zamierza przekazać na cele cywilne ponad 20 procent wojskowych nieruchomości. Większość z nich MON chce sprzedać, pozostałe przekaże samorządom.

Bogdan Klich powiedział, że w pierwszej kolejności wojsko ureguluje kwestie nieruchomości w Warszawie. Minister podjął decyzję o pozbyciu się wojskowych terenów u zbiegu ulic Puławskiej, Batorego i Rakowieckiej, ale rozważa też kolejne lokalizacje.

Chodzi o Forty Bema, teren przy ulicy Puławskiej i Rakowieckiej i w Starej Miłosnej. Bogdan Klich nie widzi powodu, aby niewykorzystane przez wojsko tereny nadal zarastały krzakami i blokowały rozwój stolicy.

Jutro minister Bogdan Klich zdecyduje o innych wojskowych nieruchomościach w kraju, a na przełomie tego i przyszłego tygodnia będzie gotowy do podpisania konkretnej decyzji. - Rok 2010 i 2011 będą upływać pod hasłem pozbywania się zbędnej infrastruktury - powiedział Klich.

Szef MON zaznaczył, że przynajmniej 90 procent środków uzyskanych ze sprzedaży wojskowych nieruchomości będzie przeznaczone na modernizację armii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.