Facebook Google+ Twitter

Wojsko wesprze XVIII finał WOŚP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 15:38

Ministerstwo Obrony Narodowej i poszczególne rodzaje Sił Zbrojnych przygotowały specjalne aukcje dla miłośników militariów i wojska.

Dzięki licytacjom armia zbierze pieniądze na rzecz orkiestry - mówi Robert Rochowicz z MON.
Armia nie może przekazać wyposażenia na licytację, na przykład czołgu. "Dlatego rozwijamy pomysły ubiegłoroczne, czyli oferujemy ludziom możliwość wejścia do jednostki, gdzie normalnie się nie wchodzi" - zaznaczył Rochowicz.

Na specjalnych aukcjach będzie można wylicytować między innymi jednodniowy pobyt w Łasku, gdzie stacjonują samoloty wielozadaniowe F-16, lot na symulatorze, kilkugodzinną podróż po morzu wojskowym okrętem czy szkolenie bojowe z żołnierzami, którzy brali udział w misjach w Czadzie, Iraku i Afganistanie.

Oprócz tego na aukcjach pojawią się różnego rodzaju pamiątki i przedmioty związane z wojskiem. Minister obrony przekazał teczkę z wielbłądziej skóry, którą dostał w prezencie w czasie ostatniej wizyty w Czadzie.

Dowódca Sił Powietrznych chce, żeby na rzecz WOŚP zlicytować jego hełm lotniczy i kombinezon.
Aukcje będą trwały przez najbliższe kilkanaście dni. Natomiast w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy żołnierze pomogą kwestować na ulicach wielu miast. Zbiórce pieniędzy będą towarzyszyć pokazy wojskowego sprzętu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.