Facebook Google+ Twitter

Wojsko wyda 60 mln zł na modernizację

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-26 13:13

Wojsko wyda do 2018 roku 60 miliardów złotych na modernizację uzbrojenia. Bogdan Klich przedstawił kolejne etapy zmian w wojsku po uzawodowieniu armii.

Dodał, że jej profesjonalizacja i utworzenie Narodowych Sił Rezerwowych zostanie zakończona do 2011. Wtedy NRS będą liczyły 20 tysięcy żołnierzy.

Szef resortu obrony zapowiedział, że zakupy nowej techniki wojskowej będą opierały się na długoterminowych planach. Na nie trafi połowa zapowiadanych środków, czyli około 30 miliardów złotych. Reszta inwestycji będzie miała charakter modernizacji i uzupełniający dla istniejącego uzbrojenia.

Wśród broni, jaką chce kupić wojsko są między innymi śmigłowce, systemy przeciwrakietowe, uzbrojenie dla marynarki wojennej. Fundusze zostaną zainwestowane także w informatyzację sił zbrojnych oraz w trenażery i symulatory.

Minister Klich podkreślił, że ważnym czynnikiem w wyborze broni będzie transfer technologii wojskowej do kraju i jej "polonizacja". Minister poinformował, że z inwestycji wojskowych wypadł między innymi program budowy przeciwlotniczego zestawu artyleryjskiego loara i program budowy wież bezzałogowych Puma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.