Facebook Google+ Twitter

Wojskowa współpraca Indii i Izraela

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-22 17:27

Dla indyjskich sił zbrojnych Izrael stał się drugim, po Rosji, partnerem w dziedzinie uzbrojenia i techniki militarnej. W Delhi obradowała indyjsko-izraelska grupa robocza do spraw współpracy wojskowej.

Tematem rozmów były zarówno techniki zwalczania zagrożeń terrorystycznych i wspólny udział w wojnie z terrorem, jak i współpraca wywiadowcza, skierowana przeciw ugrupowaniom terrorystycznym. Indyjsko-izraelskie kontakty w sferze zwalczania terroryzmu zacieśniły się po ubiegłorocznym ataku na Bombaj, w którym zginęli także obywatele Izraela. W Delhi rozmawiano również o wymianie doświadczeń z zakresu techniki wojskowej.

Od roku 1999 Indie kupiły w Izraelu uzbrojenie i elementy techniki wojskowej wartości ponad 9 miliardów dolarów. Więcej broni Indie kupują jedynie od Rosji. Izrael dostarcza indyjskiej armii wiele elementów elektroniki wojskowej, w tym także podzespoły wykorzystywane przy budowie rakiet. Indyjskie lotnictwo dysponuje już rosyjskimi samolotami IŁ-76, na których firmy izraelskie zamontowały system wczesnego ostrzegania AWACS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.