Wójt bliski brązowego medalu w Rijece

W czwartek, w chorwackiej Rijece rozpoczęły się pływackie mistrzostwa Europy na krótkim basenie. W pierwszym dniu rywalizacji odbyło się osiem finałów. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Łukasz Wójt, który zajął czwarte miejsce i był bliski zdobycia brązowego medalu tracąc zaledwie 0,3 sekundy do trzeciego Hiszpana Allana Cabello Fornsa w finale na 200 m stylem zmiennym. Drugi z Polaków, który wystartował w tym finale, Jakub Jasiński, uplasował się na ósmym miejscu. Mateusz Matczak odpadł w eliminacjach zajmując 13. miejsce.

Aleksandra Urbańczyk w półfinale na 200 m stylem zmiennym nie zdołała awansować do finału zajmując 11. miejsce z wynikiem 2.12.79. Zuzanna Mazurek z wynikiem 1.01.47 zajęła 30. miejsce w eliminacjach na 100 m stylem grzbietowym i odpadła z dalszej rywalizacji. Katarzyna Wilk zajmując 25. miejsce z czasem 55.11 nie awansowała do półfinału na 100 m stylem dowolnym.

Marcin Babuchowski nie awansował do półfinału 100 m stylem grzbietowym zajmując 29. miejsce z czasem 53.03. Piotr Jachowicz z rezultatem 1.02.06 zajął dopiero 40. miejsce w eliminacjach na 100 m stylem klasycznym i nie awansował do półfinału.

Polska sztafeta w składzie - Radosław Kawęcki, Piotr Jachowicz, Marcin Babuchowski i Jakub Jasiński z szesnastym wynikiem - 1.38.45 nie awansowała do finału na 4 x 50 m stylem zmiennym.