Facebook Google+ Twitter

Wójt gminy Suwałki walczy o tytuł Wójta Roku 2008

Tadeusz Chołko jest wójtem gminy Suwałki. Startuje w konkursie na Wójta Roku 2008. Nawiązując do wcześniejszych artykułów na temat konkursu napisanych przez dziennikarzy obywatelskich - prezentuję sylwetkę mojego wójta.

Gmina Suwałki / Fot. www.gmina.suwalki.plNawiązując do wcześniejszych artykułów panów: Michała Padiaska oraz Piotra Dwojackiego chciałbym
przedstawić postać "mojego" wójta, tj. wójta gminy Suwałki Tadeusza Chołko i napisać coś od siebie.

O panu Tadeuszu Chołko, wójcie gminy Suwałki, można poczytać na stronach urzędu gminy. Ja chciałbym przedstawić kilka przykładów efektów jego pracy, które udało mi się zebrać, aczkolwiek wiem, że to nie wszystko.

W roku 2008 w gminie Suwałki zbudowano 20 km dróg gminnych, utworzono gimnazjum w Starym Folwarku, we współpracy z rodzicami uruchomiony został
ośrodek pomocy dzieciom z głębokim upośledzeniem umysłowym we wsi Bród Nowy, zbudowano pełnowymiarową salę gimnastyczną w Płocicznie. Otwarto dwa centra kształcenia na odległość: Potasznia i Nowa Wieś (pracownie internetowe udostępnione bezpłatnie mieszkańcom), pozyskano dużego inwestora na budowę elektrowni wiatrowych (farma 18 wiatraków o mocy 2,3 MW każdy) i rozwiązano problem gospodarki ściekowej na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.

Zakupiono lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego dla OSP Sobolewo, autobus do przewozu uczniów niepełnosprawnych (dofinansowany ze środków PFRON). Zawiązano współpracę z samorządami na Litwie i Białorusi, czego wynikiem są wspólnie organizowane imprezy sportowo-kulturalne. Ponadto gmina pozyskała 4,5 mln zł z funduszy europejskich oraz otrzymała certyfikat Fair Play.

Od początku piastowania urzędu wójta, Chołko udało się zwiększyć budżet gminy z 11 do 25 mln zł. Wzrost udziału inwestycji w budżecie wzrósł z 10 proc. do 47 proc. (czołówka w województwie).

Zgadzam się całkowicie z Piotrem Dwojackim, który pisze, iż rozstrzyganie takiego konkursu przez wysyłanie sms'ów jest kumoterstwem. To czego mi osobiście brakuje (przypuszczam, że nie tylko mi) to przynajmniej na stronach organizatora konkursu prezentacji sylwetek finalistów. W czasie kiedy prezentowane są w TVP sylwetki wójtów (wtorki o godz. 12.20) większość ludzi jest w pracy i nie ma możliwości zapoznania się z osiągnięciami tych osób.

Zachęcam również mieszkańców innych gmin do prezentacji ich włodarzy.

Ponadto jestem w stanie założyć się, iż większość ludzi nie ma pojęcia o takim konkursie i największe zainteresowanie wykazują mieszkańcy tych 10 gmin. Zdobycie tytułu, o który ci państwo się ubiegają z pewnością przyniesie prestiż i wielką satysfakcję nie tylko im, ale też całej gminie, mieszkańcom i urzędnikom. Byłoby sympatycznie, gdyby jeszcze poza statuetką i dyplomem organizator przyznał jakąś nagrodę, ale czy miałaby być to nagroda prywatnie dla wójta, czy dla gminy to pozostawiam bez wskazania.

Wójt Roku 2008 zostanie wyłoniony w systemie audiotele. Do 10 lutego 2009 r. można oddać głos na Wójta Gminy Suwałki dzwoniąc pod numer telefonu: 0 704 104 150 i wybierając 2 (koszt: 1,42 zł z VAT) lub wysyłając SMS na nr 7150 o treści 2 (koszt: 1,22 zł z VAT).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PLUS. Witamy w klubie! Spotykamy się też tutaj: link
i tutaj: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.