Facebook Google+ Twitter

Wójt Zawoi wypowiada wojnę domkom letniskowym w swojej gminie

Wójt Zawoi pod Babią Górą twierdzi, że na terenie gminy jest masa domków letniskowych, które wybudowano nielegalnie. Zamierza z tym walczyć - satelitą!

Część szczytowa Babiej Góry wiosną maj 2000) / Fot. Slawojar/Commons 3.0Według pana wójta Tadeusza Chowaniaka nielegalne domki letniskowe, których pod Babią Góra jest całe multum, zanieczyszczają gminę, produkując mnóstwo ścieków, ponadto nie płacą należnych podatków.

Dodajmy, że gmina położona jest na górzystych terenach małopolski, gdzie przebiega wiele szlaków turystycznych i tematycznych. To miejsca często odwiedzane przez turystów, a punktem szczególnym gminy jest Babia Góra.

Wójt dał szanse właścicielom domków, by uregulowali sprawy urzędowe związane legalizacją postawionych obiektów. T. Chowaniak wyznaczył termin do 30 czerwca, po tej dacie urzędnicy gminni będą "namierzać" dacze poprzez satelitę. Gdy taki domek zostanie zlokalizowany przez zdjęcia satelitarne, właściciel nie uniknie kary.

Pomysł z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych do lokalizacji obiektów przez gminę nie jest zupełnie nowy. W ubiegłym roku burmistrz Nowego Targu zapowiedział, że chce utworzyć nowy wydział - jego zadaniem miałoby być lokalizowanie wszystkich domów, których właściciele nie opłacają podatków do magistratu. Pomysł powinien wejść w życie od lipca tego roku - donosi serwis RMF24.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 22.04.2012 20:23

Zdrajca i sługus pejsatych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.