Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10923 miejsce

Wojtka Mazana "Pozdrowienia z Ostrowca"

Emanujące nietuzinkowymi i interesującymi pomysłami Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki zainaugurowało w piątek, 13 września 2013 roku działalność w nowej siedzibie przy Alei Solidarności 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Katarzyna Sobczyk - Mazan otworzyła wystawę swojego męża i nową placówkę wystawienniczą w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakStało się to możliwe dzięki przychylności Zbigniewa Cieplińskiego, prezesa zarządu Świętokrzyskiego Centrum Badania Jakości, który użyczył stowarzyszeniu lokal na piętrze w swojej siedzibie przy Alei Solidarności 9, w samym centrum byłego tak zwanego Starego Zakładu Huty Ostrowiec. Utworzona tu przez Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki placówka wystawiennicza nawiązuje do nazwy siedziby i brzmi Pracownia Otwarta "Kontrola Jakości". A to także dlatego, że - jak powiedziała otwierająca wystawę Katarzyna Mazan - ma ona stanowić zaplecze do twórczych działań artystyczno - społecznych osób, które stowarzyszenie będzie zapraszać do współpracy, a wszystkie wystawy będą przechodzić swoistą "kontrolę jakości" przed pokazaniem ich publiczności. Wojtek Mazan na tle swojej wystawy. / Fot. Krzysztof Krzak

Fragment wystawy Wojtka Mazana. / Fot. Krzysztof KrzakWystawą inaugurującą działalność pracowni była prezentacja projektu fotograficznego "Pozdrowienia z Ostrowca" autorstwa Wojtka Mazana, absolwenta historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, jednego z założycieli Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki i "motoru napędowego" tej grupy. Na co dzień pracuje jako nauczyciel historii sztuki i fotografii w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jako lokalny patriota bada i przybliża mieszkańcom Ostrowca i jego gościom hutnicze i kulturowe dziedzictwo grodu nad Kamienną i tutejszego społeczeństwa (to między innymi z jego inicjatywy odbyła się w ubiegłym roku wystawa prac młodych polskich twórców w klimatycznych wnętrzach stuletniego Domu Heinego, na którego strychu znaleziono bardzo cenne starodruki z Wyższej Szkoły Talmudycznej).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za materiał:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.