Facebook Google+ Twitter

Wojtuś czeka na lek

Wojtuś Sekulski – pięciolatek, który od drugiego roku życia walczy z rzadką chorobą genetyczną Niemanna-Picka typu II C, ma coraz mniej czasu. A tymczasem lek, który musi przyjmować z każdym dniem drożeje.

Na całym świecie chorzy na tę chorobę przyjmują jeden jedyny lek, który w Polsce kosztuje ponad 100 proc. więcej niż w USA. Dzienna dawka leku kosztuje 118 dolarów, miesięczna ponad 3300 dolarów , co rocznie daje około 40000 dolarów. Suma ta znacznie przewyższa możliwości rodziców, którzy dzień w dzień toczą walkę o życie bezbronnego syna.

W całej Polsce ruszyła akcja pomocy chłopcu. Wojtusiem zaopiekowała się Fundacja Elbląg
w ramach Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik”. Oficjalny patronat nad akcją objął również portal fotka.pl, będący największym portalem społecznościowym w Polsce. Dlaczego właśnie oni zajęli się tą sprawą?

-Wojtek jest z Elbląga tak jak większość naszych pracowników; mamy tu jedną z siedzib i znajdują się tu działy techniczne. To mój pomysł, już od dawna obserwowałam problem malucha. Któregoś dnia stwierdziłam, że mogę coś zrobić. Julia Matys z działu marketingu zgodziła się na objęcie patronatu nad imprezami dla niego- mówi Marta Apanowicz, pomysłodawca akcji. - Nie można zostawiać takich ludzi i takiego malucha samych z takim problemem. To okrutne. I kto ma im pomóc jak nie ktoś z nas? - dodaje.

Od momentu objęcia patronatu nad akcją fotka.pl zorganizowała kilka imprez, podczas których były zbierane pieniądze dla Wojtusia, m.in. w klubie Agravka w Elblągu. 30 października będziemy mieli okazję wspomóc chłopca w Rybniku. -Poszukujemy również firm oraz klubów, które podjęłyby z nami współpracę w ramach pomocy Wojtusiowi – mówi Łukasz Sokołowski, organizator pomocy w województwie łódzkim.

W akcję włączyło się również kilka znanych osób, m.in. piosenkarka Kasia Kowalska oraz znany dj, remikser i producent Sander Stone. Jednak to wciąż mało. Nie da się ukryć, że Wojtek czeka również na Waszą pomoc.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: pomoc lek Wojtuś


Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

FILM-APEL O POMOC DLA WOJTUSIA!!!http://www.youtube.com/watch?v=B2fXWu6RCy4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu..Dorota jest znana właśnie,ze wszysko na bieżąco wiemy o leku..
Dobrze,ze pojawił sie kolejny apel o pomoc:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

6-letni Wojtek choruje na bardzo rzadką chorobę. Miesięczna kuracja kosztuje około 45 tys. złotych - rodzice chłopca uzbierali dotąd 36 tys., a więc nie stać ich nawet na pierwszą dawkę leków. NFZ nie wspiera rodziny w żaden sposób. Więcej na www.tvn24.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korekta została już wprowadzona.
P.S. Nie da rady również korygować tekstu z każdym dniem, w którym lek drożeje. Jak widać Dorota informuje nas w komentarzu że lek znów zdrożał więc zostaje nam tylko, niestety, spodziewać się kolejnych podwyżek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2009 19:01

Oczywiście, dołączam się do racji napisanych przez Dorotke i Beatke.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak korekta jest bardzo ważna..tz.to co pisze do Ciebie Dorota..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani,właśnie dostałam informację od mamy Wojtusia.ZAVESCA kosztyje juz 138$ za kapsółkę.Wojtus musi dostać dwie kapsułki dziennie.Pomóżmy Wojtusiowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za ten apel.Widzę że dołączyłaś do tego co ponowiłam.
Małe sprostowanie.Lek nie kosztuje 110$ ale juz 118$.
Wojtuś jest kochanym dzieckiem.Odwiedzam go czasem i wiem, że nie przestanę mu pomagać.Dzięki mnie ponowiony został apel na elblag24.To właśnie ja napisałam na livechata.Dzięki mnie rozpoczęła się ta akcja.Pozdrawian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.