Facebook Google+ Twitter

Wojtuś czeka na lek

Wojtuś Sekulski – pięciolatek, który od drugiego roku życia walczy z rzadką chorobą genetyczną Niemanna-Picka typu II C, ma coraz mniej czasu. A tymczasem lek, który musi przyjmować z każdym dniem drożeje.

Na całym świecie chorzy na tę chorobę przyjmują jeden jedyny lek, który w Polsce kosztuje ponad 100 proc. więcej niż w USA. Dzienna dawka leku kosztuje 118 dolarów, miesięczna ponad 3300 dolarów , co rocznie daje około 40000 dolarów. Suma ta znacznie przewyższa możliwości rodziców, którzy dzień w dzień toczą walkę o życie bezbronnego syna.

W całej Polsce ruszyła akcja pomocy chłopcu. Wojtusiem zaopiekowała się Fundacja Elbląg
w ramach Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik”. Oficjalny patronat nad akcją objął również portal fotka.pl, będący największym portalem społecznościowym w Polsce. Dlaczego właśnie oni zajęli się tą sprawą?

-Wojtek jest z Elbląga tak jak większość naszych pracowników; mamy tu jedną z siedzib i znajdują się tu działy techniczne. To mój pomysł, już od dawna obserwowałam problem malucha. Któregoś dnia stwierdziłam, że mogę coś zrobić. Julia Matys z działu marketingu zgodziła się na objęcie patronatu nad imprezami dla niego- mówi Marta Apanowicz, pomysłodawca akcji. - Nie można zostawiać takich ludzi i takiego malucha samych z takim problemem. To okrutne. I kto ma im pomóc jak nie ktoś z nas? - dodaje.

Od momentu objęcia patronatu nad akcją fotka.pl zorganizowała kilka imprez, podczas których były zbierane pieniądze dla Wojtusia, m.in. w klubie Agravka w Elblągu. 30 października będziemy mieli okazję wspomóc chłopca w Rybniku. -Poszukujemy również firm oraz klubów, które podjęłyby z nami współpracę w ramach pomocy Wojtusiowi – mówi Łukasz Sokołowski, organizator pomocy w województwie łódzkim.

W akcję włączyło się również kilka znanych osób, m.in. piosenkarka Kasia Kowalska oraz znany dj, remikser i producent Sander Stone. Jednak to wciąż mało. Nie da się ukryć, że Wojtek czeka również na Waszą pomoc.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: pomoc lek Wojtuś


Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

FILM-APEL O POMOC DLA WOJTUSIA!!!http://www.youtube.com/watch?v=B2fXWu6RCy4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu..Dorota jest znana właśnie,ze wszysko na bieżąco wiemy o leku..
Dobrze,ze pojawił sie kolejny apel o pomoc:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

6-letni Wojtek choruje na bardzo rzadką chorobę. Miesięczna kuracja kosztuje około 45 tys. złotych - rodzice chłopca uzbierali dotąd 36 tys., a więc nie stać ich nawet na pierwszą dawkę leków. NFZ nie wspiera rodziny w żaden sposób. Więcej na www.tvn24.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korekta została już wprowadzona.
P.S. Nie da rady również korygować tekstu z każdym dniem, w którym lek drożeje. Jak widać Dorota informuje nas w komentarzu że lek znów zdrożał więc zostaje nam tylko, niestety, spodziewać się kolejnych podwyżek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2009 19:01

Oczywiście, dołączam się do racji napisanych przez Dorotke i Beatke.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak korekta jest bardzo ważna..tz.to co pisze do Ciebie Dorota..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani,właśnie dostałam informację od mamy Wojtusia.ZAVESCA kosztyje juz 138$ za kapsółkę.Wojtus musi dostać dwie kapsułki dziennie.Pomóżmy Wojtusiowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za ten apel.Widzę że dołączyłaś do tego co ponowiłam.
Małe sprostowanie.Lek nie kosztuje 110$ ale juz 118$.
Wojtuś jest kochanym dzieckiem.Odwiedzam go czasem i wiem, że nie przestanę mu pomagać.Dzięki mnie ponowiony został apel na elblag24.To właśnie ja napisałam na livechata.Dzięki mnie rozpoczęła się ta akcja.Pozdrawian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.