Facebook Google+ Twitter

Wojtuś Sekulski odwiedził elblag24

Wojtuś Sekulski był gościem w redakcji elblag24. Wojtuś wciąż nie ma leku, który może pomóc mu wygrać z chorobą.

Wojtuś Sekulski / Fot. Dorota PezoW poniedziałek Wojtuś Sekulski razem ze swoimi rodzicami odwiedził redakcję elblag24.To chłopiec, którego wszystko interesuje. Zawsze był ciekawy swojego otoczenia. Dzięki tej wizycie poznał organizatorów przygotowujących koncert charytatywny.

Przypomnę, że Wojtuś cierpi na niezwykle rzadkie schorzenie Niemanna Picka typu C. Jest jedynym dzieckiem cierpiącym na te schorzenie w województwie. Choroba ta zatrzymuje rozwój dziecka w szybkim tempie. Jedynym medykamentem, który może pomóc Wojtkowi to ZAVESCA. Lek ten podawany jest chorym na Niemanna Picka. Zavesca jest wskazana do stosowania w leczeniu postępujących objawów neurologicznych u chorych na Niemanna-Picka typu C.

Od drugiego roku życia, Wojtuś Sekulski walczy z bardzo rzadką chorobą genetyczną Niemanna-Picka typu II C, która zaatakowała jego centralny układ nerwowy. W wyniku choroby Wojtek przestał się rozwijać. Brak podjętego leczenia odbiera mu szansę na życie.

Medykament ZAVESCA kosztuje 44.000 zł. Wciąż szukamy pomocy dla 6-letniego Wojtusia, który jest jedynym dzieckiem w naszym województwie wyjątkowo cierpiącym przez tak rzadką chorobę. Apelujemy do wszystkich o pomoc! To apel o pomoc do każdego. Do każdego kto rozumie sytuację w jakiej znalazła się ta rodzina. Do szkół aby podjęły z nami całoroczną akcję wśród dzieci i młodzieży, do księży aby namawiali z ambon do pomocy Wojtusiowi i do właścicieli firm, którzy mogą pomóc, a także do tych, którzy sami wiele nie mają ale i tym potrafią się podzielić. To jest nasze błaganie o życie dziecka, bo rodziców chłopczyka nie stać na zakup kapsułek, które są wyjątkowo kosztowne. Wojtuś woła o prawo do życia! Pomóżmy Wojtusiowi wygrać z chorobą.Każdy grosz się liczy. Poznaj szczegóły: elblag24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dorotko..odkąd pamiętam jesteś inicjatorem pomysłu i wzoru działania i poświecenia się własnie maluchowi...
To Ty jesteś ta cenną perełką dla Wojtusia i podziwiam cię za tyle poświecenia ...Ty działasz sercem..jestes bezinteresowna i tak oddana sprawie Wojciecha Sekulskiego!!!Własnie Ty zaraz po jego mamie..
Pani Małgosiu-gratuluję Pani..tyle co ta dziewczyna zrobiła dla syna?nie zrobił nikt.Beata Traciak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.