Facebook Google+ Twitter

Wokalista Iron Maiden ratuje bankrutujące linie lotnicze

Linie lotnicze Astraeus Airlines zawiesiły w poniedziałek wszystkie loty z powodu bankructwa. Wokalista słynnej grupy heavymetalowej chce ratować firmę.

 / Fot. United States Air Force, public domain / WikipediaLinie Astraeus Airlines powstały w 2002 r. i są własnością islandzkiej firmy Eignarhaldsfelagid Fengur. Oferowały usługi czarterowe oraz tzw. wet lease (wynajęcie samolotu wraz załogą).

W poniedziałek, 21 listopada, firma zawiesiła działalność z powodu bankructwa - podaje TVN24. Astraeus Airlines planuje wprawdzie pokryć długi, kontynuując loty, ale już tylko na zasadzie leasingu.

Wokalista heavymetalowej grupy Iron Maiden, Bruce Dickinson, który w wolnych od koncertowania chwilach pracował w Astraeus jako etatowy kapitan Boeinga 757, chce ratować linie.

"Pracuję nad tym, aby przy pomocy inwestorów, którzy się do mnie zgłosili, wykupić Astraeus lub przynajmniej utworzyć nowy biznes z miejscami pracy dla moich kolegów z linii" - mówi.

Warto wspomnieć, że na czas każdej trasy koncertowej Iron Maiden, jeden z Boeingów 757 linii był malowany na specjalne barwy zespołu oraz otrzymywał przydomek Ed Force One, na cześć maskotki grupy o imieniu Eddie.

"Astraeus na pewno odrodzi się w jakiejś formie. Wrócę jeszcze za stery samolotu komercyjnego" - zapewnia Dickinson.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cały Bruce ;) Byłem jednym ze szczęśliwców, którzy śpiewali mu 'sto lat' na Stadionie Gwardii :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.