Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2165 miejsce

Wokalistka LP i Jej polski fanklub - poznajcie jego historię!

Między innymi o samej LP, początkach fanklubu i planach na przyszłość porozmawiam z pierwszym, już niedługo oficjalnym fanklubem LP. Zapraszam!

 / Fot. Facebook.comLP, to artystka rodem z USA, która jakiś czas temu pojawiła się także na polskim rynku muzycznym. Wraz z przebojem “Lost on you” weszła szturmem na szczyty europejskich list przebojów i na trwałe zamieszkała w sercach miłośników swojej muzyki. Polscy fani, aby podziękować artystce za całe dobro, które na nich sprowadziła, postanowili założyć społeczność - fanklub, gdzie codziennie setki fanów wymieniają się materiałami, spostrzeżeniami. Mało tego! Podczas urodzin LP, które miały miejsce kilka dni temu, urządzali imprezy urodzinowe - właśnie po to, by celebrować dzień narodzin swojej idolki. Między innymi o samej LP, początkach fanklubu i planach na przyszłość porozmawiam z pierwszym, już niedługo oficjalnym fanklubem LP. Zapraszam!

Kto i kiedy wpadł na pomysł, by powołać do życia “LP FanClub PL”?
Pomysł powstania Fanklubu narodził się bardzo spontanicznie w głowie Bianki Starzyńskiej, kiedy to dowiedziała się, że LP będzie występować na rozdaniu nagród ESKA Music Awards w sierpniu 2016r. Po krótkim “rozpoznaniu”, okazało się, że polska społeczność fanów LP de facto nie istnieje, co umocniło Biankę w działaniach. Ogromna determinacja i znajomości doprowadziły do spotkania z samą LP podczas wspomnianej imprezy. Artystka została poinformowana, że Fanklub powstał. Jako jeden z niewielu polskich fanklubów możemy pochwalić się tym, że mamy bezpośredni kontakt z naszą idolką i mamy jej wsparcie od samego początku.
W krótkim czasie administracja się powiększyła i teraz pieczę nad całością sprawuje pięć osób: wyżej wymieniona Bianka oraz Blanka Michałek (zbieżność imion przypadkowa), Sylwia Ostrowska, Dominika Mucha i Jakub Jarka. Mieszkamy w różnych częściach Polski, co czasem pomaga, ale czasem potrafi mocno uprzykrzyć nam sprawne działanie.

Dlaczego to właśnie LP zasługuje waszym zdaniem, aby ten fanclub w ogóle istniał?
LP jest artystką nietuzinkową, a jej głos, osobowość i charyzma łączą ludzi wielu pokoleń - najmłodsi fani mają 4 - 8 lat, a najstarsi są już na emeryturze. Nie ma na międzynarodowej scenie muzycznej nikogo podobnego do niej muzycznie czy stylistycznie, a jej unikatowość z pewnością zasługuje na wyróżnienie.

Jak liczne jest grono fanów i czy zainteresowanie LP rośnie, czy też może odnotowuje się spadek zainteresowania stroną?
W tej chwili stronę obserwuje i polubiło ok. 3600 osób. Tendencja jest cały czas rosnąca - najwięcej osób dołącza do Fanklubu po wydarzeniach, w których LP bierze udział, głównie koncertach. Po spotkaniu w EMPiKu w styczniu tego roku, nasze szeregi bardzo się powiększyły. Jak na tak młody fanklub (zaledwie 7 miesięcy od powstania) - rozwijamy się prężnie! Mamy już własne logo, opaski fanklubowe - jesteśmy rozpoznawalni. Możemy wam zdradzić, że pracujemy także nad stroną internetową.

Fani, to głównie Polki, Polacy, a może osoby z innych krajów?
Jak sama nazwa wskazuje, jest to polski fanklub, w związku z tym zdecydowana większość osób to Polacy, (głównie Polek), ale nasze działania obserwują także osoby i inne fankluby z zagranicy - z Niemiec, Włoch, Francji i Rosji, a nawet Rumunii czy Grecji.

Przeglądając treści zawarte na stronie zdumiało mnie jedno. Totalny brak hejtu. Jak wy to robicie? Nawet na formach [plik2 prawa]religijnych, pojawiają się bluzgi i obelgi, a u was pełna kultura! Cisza, spokój i ogólne uwielbienie dla LP. JAK TO MOŻLIWE?
Jeśli chodzi o brak "hejtu", czy tzw. „mowę nienawiści”, to na stronie oficjalnej www.fb.com/LPfanclubPL faktycznie go nie odnotowujemy na szerszą skalę, co ogromnie nas cieszy. Oznacza to, że LP poza tym, że sama jest wyjątkowa, to skupia wokół siebie również wyjątkowych ludzi. Na grupie powiązanej ze stroną (LP Polish Fan Club) zdarzały się drobne niesnaski, ale z reguły szybko zostały wyjaśnione i zażegnane - nic co mogłoby wpłynąć na naszą pracę jako taką.

Członkostwo u was jest na pewno dobrowolne, ale czy bezpłatne? Prowadzicie składki członkowskie itp?  / Fot. Eska.pl
Członkostwo jest jak najbardziej bezpłatne i nie planujemy zmian w tym zakresie - nie prowadzimy fanklubu po to, aby na nim zarabiać.

Jak i gdzie można was znaleźć?
W większości mediów społecznościowych figurujemy jako LP Fan Club PL, na Twitterze, Instagramie czy Snapchacie. Na Facebooku i kanale YouTube figurujemy jeszcze jako LP Poland, ale nazwa ta zostanie zmieniona po potwierdzeniu naszego statusu oficjalnego Fanklubu.

Jakie macie plany związane z FC?
Planujemy stworzyć stronę www, która będzie dla fanów swego rodzaju skarbnicą wiedzy o LP i na której łatwo znajdą wszelkie informacje i z dawnych lat, i z aktualności, ale póki co skupiamy się głównie na Facebooku. Zaś w związku ze zbliżającym się Festiwalem w Oświęcimiu, na którym LP będzie występować, mobilizujemy się do akcji koncertowych. O wszystkich naszych działaniach można dowiedzieć się z naszej strony na Facebooku.

Dziękujemy za rozmowę
Bianka, Blanka, Sylwia, Dominika, Kuba

Rozmawiała Karolina Filarczyk

Facebook: https://www.facebook.com/LPfanclubPL/
Grupa na Facebook: https://www.facebook.com/groups/LPfanclubPL/

Źródło: gazetaTRYBUNALSKA.PL - przedrukowano za zgodą redakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.