Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21449 miejsce

Wokalistka zespołu Clannad zagra trzy koncerty w Polsce

Moya Brennan, wokalistka zespołu Clannad zagra trzy koncerty w Polsce. Irlandka wystąpi w Gdańsku, Warszawie i Szczecinie.

 / Fot. materiały prasoweNajstarsza córka w najbardziej muzykalnej rodzinie w całej Irlandii. Wraz z rodzeństwem założyła Clannad, drugi po U2 najpopularniejszy zespół z tego kraju. Moya Brennan w Polsce wystąpi w tym roku na trzech koncertach - 12 grudnia w Gdańsku, 13 grudnia w Warszawie i 14 grudnia w Szczecinie.

Znakiem charakterystycznym Clannad zawsze były folkowe aranżacje i utwory śpiewane nie po angielsku, a w języku irlandzkim. Ich najsłynniejszy utwór „Theme from Harry’s Game” był jedynym hitowym singlem w Wielkiej Brytanii zaśpiewanym w całości po irlandzku. Zespół blisko przyjaźni się z wokalistą U2, Bono, który w latach 80. kończył koncerty odtworzeniem tego właśnie utworu.

Muzyk zaśpiewał również w utworze „In a Lifetime”, który znalazł się na jednej z płyt Clannad, a także wystąpił w teledysku. W początkowym okresie działalności zespołu jedną z wokalistek była Enya, młodsza siostra Moyi. Moya Brennan w Polsce zaprezentuje specjalny materiał inspirowany muzyką świąteczną, a także wpływami tradycyjnej muzyki irlandzkiej.

Koncerty Moyi Brennan: 12 grudnia, Gdańsk, Stary Maneż, ul. Juliusza Słowackiego 23, bilety: od 55 zł 13 grudnia, Warszawa, klub Stodoła, ul. Batorego 10, bilety: od 99 zł. 14 grudnia, Szczecin, Filharmonia Szczecińska, ul. Małopolska 4, bilety: od 65 zł.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.