Facebook Google+ Twitter

Wola oddycha. Neon upamiętni powstanie warszawskie na Woli

3 października (piątek) o godz. 19.00 odbędzie się uruchomienie neonu "Wola oddycha", który ma upamiętniać Powstanie Warszawskie na Woli.

 / Fot. materiały prasoweNeon, z prostym napisem „Wola” będzie „oddychał”, podkreślając w ten sposób, że ta historyczna dzielnica żyje i rozwija się – pomimo tragicznych wydarzeń z sierpnia 1944 roku i planów, jakie wobec całego miasta miał okupant.

Ideą neonu jest upamiętnienie Powstania Warszawskiego na warszawskiej Woli, poprzez odwołanie się do pozytywnych wartości życia, przetrwania i wolności. Neon, z prostym napisem „Wola”, zaprojektowany przez Annę Światłowską (twórczynię m.in. nowego logotypu Muzeum Warszawy), będzie „oddychał”, podkreślając w ten sposób, że ta historyczna dzielnica żyje i rozwija się – pomimo tragicznych wydarzeń z sierpnia 1944 roku i planów, jakie wobec całego miasta miał okupant.

"Woli, i całej Warszawy, miało nie być – taki był zamiar hitlerowców. I choć Powstanie zakończyło się tragicznie, to jednak Wola i jej mieszkańcy okazali się ostatecznie zwycięzcami – bo przetrwali. Dlatego wybraliśmy taki szczególny sposób upamiętnienia – za pomocą świetlnego oddechu, który symbolizuje życie, zwycięstwo i wolność" - powiedział Jarek Zuzga, twórca inicjatywy Okno na Warszawę.

Podczas imprezy będzie zaprezentowany pokaz zdjęć pt. „Ludzie Woli”, w tle zagra warszawski projekt Fotoplastikon, muzycznie nawiązujący do klimatu elektronicznych dźwięków lat 70.

Impreza odbędzie się 3 października o godz. 19.00 na dziedzińcu wolskiego Ratusza (al. Solidarności 90). Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na Woli nie było walk powstańczych, ONI PONIEŚLI KARĘ, ZA GŁUPOTĘ LONDYŃSKICH
AWANTURNICZYCH POLITYKIERÓW, KTÓRZY MIELI W DUPIE NARÓD POD OKUPACJĄ.
Jakoś nikt nie chce o tym pisać jawnie i głośno to wykrzyczeć !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.