Facebook Google+ Twitter

Wola Okrzejska. Koncert Sienkiewiczowski 28 maja 2015 r.

W dniu 28 maja 2015 r. na terenie parku przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbędzie się Koncert Sienkiewiczowski. Zainauguruje on inne rocznicowe uroczystości, jakie przyniesie przyszły rok.

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska W miejscu urodzenia Henryka Sienkiewicza, gdzie przyszedł na świat 169 lat temu, na rok przed obchodami Roku Sienkiewiczowskiego zorganizowana zostanie inauguracja wielkich rocznic: 170. rocznicy urodzin, 100. rocznicy śmierci, 130. rocznicy ukończenia Potopu i 120. Quo vadis, a także 50. rocznica otwarcia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Powiat Łukowski – Ziemia Henryka Sienkiewicza oraz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zapraszają wszystkich zainteresowanych w dniu 28 maja 2015 r. do miejsca urodzenia pisarza. Koncert Sienkiewiczowski odbędzie się na terenie parku przy Muzeum w Woli Okrzejskiej.

Ramowy program Koncertu Sienkiewiczowskiego:

godz. 11.00
Pokazy z animacji na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza
Nauka fechtunku rycerskiego
Pokaz: dawne techniki mennicze
Plener rzeźbiarski i malarski
Zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza
Zwiedzanie wystawy: Rodzinne Strony Sienkiewicza

godz. 15.00-16.30 Prezentacja oraz degustacja potraw i produktów regionalnych
godz. 17.00- 17.15 Uroczyste przywitanie zgromadzonych uczestników
godz. 17.15-18.00 Prezentacja dorobku artystycznego szkół Sienkiewiczowskich Powiatu Łukowskiego (wystąpienia dzieci na scenie)
godz. 18.00-18.30 Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Łukowiacy”
godz. 18.30-19.00 Inscenizacja fragmentu „Trylogii” Henryka Sienkiewicza – bractwo rycerskie
godz. 19.00-20.00 Gwiazda wieczoru – Zbigniew Zamachowski, odtwórca roli Michała Wołodyjowskiego w „Ogniem i mieczem” w reż. Jerzego Hoffmana
godz. 20.00-20.30 Projekcja ekranizacji Sienkiewiczowskich opatrzonych komentarzem
godz. 20.30-21.00 Podsumowanie koncertu
godz. 21.00-22.00 Ognisko

Dwór Sienkiewicz w Okrzei / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska Koncertowi towarzyszy Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Społeczne idee Henryka Sienkiewicza. Odbędzie się w "Dworze Sienkiewicz" w Okrzei. Tematami poruszonymi w konferencji będą: działalność społeczna Henryka Sienkiewicza, jego zaangażowanie w życie społeczne, system wartości płynący z twórczości noblisty, działalność muzeów Sienkiewiczowskich, turystyka, przedsiębiorczość mieszkańców Powiatu Łukowskiego.
Referaty przedstawią - w części naukowej: prof. Maria Bokszczanin, dr Adrianna Adamek-Świechowska, ks. dr Grzegorz Głąb, zaś w części muzealnej: kierownik Muzeum w Oblęgorku Agnieszka Kowalska-Lasek, wieloletni przewodnik Muzeum w Woli OKrzejskiej Anna Cybulska, dyrektor Muzeum w Woli Okrzejskiej Maciej Cybulski oraz naczelnik promocji Powiatu Łukowskiego Roman Bocian.

W sobotę 23.05.2015r. Radio Lublin na żywo nadało z wozu satelitarnego z Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej trzygodzinną audycję, która zapowiadała nadchodzące w tym tygodniu wydarzenia: konferencję „Społeczne idee H. Sienkiewicza” i Koncert Sienkiewiczowski. Zaproszeni do udziału w audycji przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy muzeów z terenu Powiatu Łukowskiego zapowiedzieli tematy, jakie zostaną podjęte w czasie spotkań w „Dworze Sienkiewicz” w Okrzei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.