Facebook Google+ Twitter

Wola Osowińska. Naukowo o sztuce ludowej południowego Podlasia

Podlasie Południowe, zwane Podlasiem, rzadziej Podlasiem Lubelskim. Region położony między Wisłą, dolnym Wieprzem i Tyśmienicą, a środkowym i dolnym Bugiem, jednoczący ziemie zróżnicowane historycznie, kulturowo, religijnie, etnograficznie.

 / Fot. Muzeum w Woli OsowińskiejZakład Kultury Polskiej Instytutu Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie zaprasza na dziesiątą ogólnopolską sesję  / Fot. Muzeum w Woli Osowińskiejnaukową „Niematerialne dziedzictwo kulturowe Południowego Podlasia i jego ochrona”, która odbędzie się 12 grudnia o godzinie 10:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Osowińskiej w powiecie radzyńskim.

 / Fot. Archiwum prof. Jana AdamowskiegoKonferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 wystąpieniem kierownika Zakładu Kultury Polskiej UMCS prof. dr. hab.  / Fot. Muzeum w Woli OsowińskiejJana Adamowskiego pt. „Pojęcie niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz formy jego ochrony w świetle Konwencji UNESCO z 2003 roku”.

Sesji towarzyszyła będzie wystawa prac artysty malarza, urodzonego w Międzyrzecu Podlaskim, absolwenta WSP UMK w Toruniu, Marka Leszczyńskiego.

Przewidziany jest kiermasz sztuki ludowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.