Facebook Google+ Twitter

Wołczyn. "Innowacyjna Gmina" na Opolszczyźnie

Gminę Wołczyn wyróżnia praca zespołowa. To dzięki współpracy mieszkańców z urzędem, Wołczyn otrzymał tytuł "Innowacyjna gmina", kończy budowę wodociągu i jest dumnym posiadaczem ambulansu. Teraz burmistrz mówi dumnie, że ludzie mają w gminie "Erkę".

Wołczyn – niewielkie miasto w woj. opolskim, w powiecie kluczborskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej, pozornie nie stanowi żadnego wyjątku wśród podobnych gmin w kraju. A jednak jest wyjątkiem i to pod kilkoma względami. Po pierwsze ma nagrodę Fundacji Innowacji i Rozwoju przyznaną niedawno w kategorii "Innowacyjna Gmina". Po drugie kończy I etap bardzo ważnej dla gminy inwestycji, jaką jest budowa wodociągu, którym niebawem popłynie woda z kranów, w domach mieszkańców przysiółków: Bruny-Jędrzejowice, Bruny-Chomącko, Szymonków - cegielnia, Duczów Mały - Jedliska a także sołectwa Świniary Małe.

Najważniejszy sukces gminy to nagroda, którą jest "Innowacyjna Gmina". Jakie atuty przemawiały za Wołczynem? Inwestycje wykonane w zakresie infrastruktury. Burmistrz Jan Leszek Wiącek wymienia: budowa dróg w Skałągach i Brunach, przebudowa jezdni na ul. Ogrodowej w Wołczynie, a także budowa kanalizacji w Gierałcicach i Wierzbicy Górnej – czytamy na

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.