Facebook Google+ Twitter

"Wolę być w cieniu fleszy" - wywiad z Magdaleną Schejbal

Na chwilę zniknęła z mediów, ale teraz wraca ze zdwojoną siłą. Pracuje na planie serialu "Blondynka", gra w jednym spektaklu i przygotowuje się do roli w kolejnym. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Magdalena Schejbal.

Aktorka Magdalena Schejbal gościła w redakcji W24 / Fot. W24Mimo że należy do grona najbardziej znanych i rozpoznawalnych aktorek, to ostatnio bardzo rzadko można było ją zobaczyć na małym ekranie czy deskach teatralnych. Media natomiast prześcigały się w newsach na temat jej odejścia z serialu "Szpiliki na Giewoncie" oraz konfliktu z jego producentami. "Zrobiłam sobie wolne od pracy: trochę dlatego, bo musiałam, a trochę - bo chciałam, ale koniec już z leniuchowaniem" - przyznaje Magdalena Schejbal. Chociaż lato jeszcze trwa, to ona w tym roku nie miała okazji wyjechać na wakacji, gdyż otrzymała kilka ciekawych propozycji zawodowych i wpadła w wir pracy. "Nie chciałam nigdzie pchać się na siłę i walczyć z rzeczywistością, poszłam za głosem intuicji - cierpliwie poczekałam i jak widać, na dłuższą metę to się opłaca" - wyznaje aktorka.

Od niedawna można ją oglądać w spektaklu "Następnego dnia rano" na deskach stołecznego Teatru Capitol. Artystka dołączyła do obsady w zastępstwie za Anetę Todorczuk - Perchuć i przyznaje, że granie w tej sztuce to dla niej olbrzymie wyzwanie, gdyż po raz pierwszy mierzy się na scenie z farsą, a ponad to - miała na przygotowanie swojej roli zaledwie półtora tygodnia. "Nie dość, że dawno nie stałam na scenie, to jeszcze od razu zostałam wrzucona na głęboką wodę" - śmieje się Magdalena Schejbal. Jednak, jak podkreśla, bardzo cieszą ją reakcje publiczności i z przedstawienia na przedstawienie czuje się coraz pewniej.

Gościem W24 w ramach cyklu Już wkrótce zagra w kolejnej sztuce - "Podobno Marian", w której na scenie partnerować jej będą Olaf Lubaszenko, Krzysztof Kiersznowski i Jacek Kopczyński. "Będzie to komedia obyczajowa" - przyznaje aktorka. "Tekst tego spektaklu jest fantastyczny!" - dodaje. Od jakiegoś czasu jest już w próbach do tego przedstawienia i efekty jej pracy będzie można podziwiać już jesienią w Teatrze Nowym w Łodzi, a później także w wielu innych miastach. "Pierwszy raz ruszam w trasę ze sztuką i jestem bardzo ciekawa, jak zostaniemy odebrani" - zaznacza Magdalena Schejbal.

Oprócz tego, niebawem zobaczymy ją w kolejnej serii "Blondynki" na antenie TVP1. Aktorka wciela się w serialu w postać Jagny - artystki, która w najbliższych odcinkach będzie przeżywała olbrzymie rozterki i będzie musiała sobie poradzić z wieloma problemami. To kolejna w dorobku Magdaleny Schejbal rola - po Basi z "Kryminalnych" i Ewie ze "Szpilek na Giewoncie", z którą jest bardzo silnie kojarzona - w tym wypadku zwłaszcza przez starsze pokolenie. "W każdej bohaterce jest trochę mnie i trudno od tego uciec" - przyznaje. Aktorka ma jednak nadzieje, że za każdym razem udaje jej się podołać wyzwaniu i zbudować wiarygodną postać, która zaciekawi widzów.

Obejrzyj cały wywiad z Magdaleną Schejbal:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie - najważniejsze, to różnić się pięknie, można więc powiedzieć, że stanowimy pod tym względem wzorzec. :)))
Ja ją polubiłam jako policjantkę w serialu Kryminalni i tak mi już zostanie. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, znów się różnimy (jak w sprawie Sienkiewicza i Durczoka). Nie dostrzegam w tej aktorce żadnego potencjału, poza konfliktotwórczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Baaaardzo ją lubię; a poza tym wylansowała ten kapelusz! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.