Facebook Google+ Twitter

"Wolę krytykę od pochwał" - wywiad z Bożydarem Iwanowem

Od ponad dwudziestu lat pracuje w mediach. Jeden z najbardziej znanych komentatorów sportowych. Kiedyś zajmował się muzyką heavymetalową. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Bożydar Iwanow.

Dziennikarz i komentator sportowy Bożydar Iwanow gościł w redakcji W24 / Fot. W24O tym, że będzie w przyszłości komentatorem sportowym zdecydował, mając zaledwie dziesięć lat w trakcie oglądania relacji z mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbywały się wówczas w Hiszpanii. "Od zawsze chciałem obcować z wielkim futbolem" - wspomina Bożydar Iwanow. "Byłem wielkim fanem sportu, próbowałem nawet grać na boisku, ale nie miałem za dużego talentu do tego, więc uznałem, że poświęcę się tej pasji jako dziennikarz" - dodaje. Już jako nastolatek kolekcjonował magazyny sportowe, jeździł na mecze i prowadził zeszyty, w których notował wyniki wszystkich ważnych rozgrywek. Później chcąc realizować swoje marzenia o pracy w mediach, postanowił studiować nauki polityczne i dziennikarstwo.

W trakcie studiów pochłonęło go dziennikarstwo, ale muzyczne. Prowadził bowiem program muzyczny "Strych" w regionalnej telewizji, a także pisał do polskiej edycji magazynu "Metal Hammer". "Starałem się wówczas równoważyć muzykę ze sportem, ale zdawałem sobie sprawę, że docelowo zostanę przy piłce nożnej" - podkreśla Bożydar Iwanow. Jednak zanim zaczął komentować mecze, pracował jako reporter. Jak zaznacza, wiele się wtedy nauczył, a co najważniejsze - mógł tworzyć własne materiały i dawać upust swojej kreatywności. W końcu w 1994 zadebiutował w roli komentatora sportowego.

Gościem W24 w ramach cyklu Choć początki były trudne i wielokrotnie musiał zagryzać zęby, to starał uczyć się na swoich błędach. "Nie wyobrażam sobie, że mógłbym wykonywać inny zawód" - przyznaje Bożydar Iwanow. Dziś uznawany jest za jednego z najlepszych komentatorów sportowych w kraju. Mimo ponad dwudziestoletniego doświadczenia podkreśla, że wciąż się rozwija i stara się być coraz lepszy. "Lubię, gdy mnie ktoś krytykuje" - mówi dziennikarz. "Pochwały mnie niczego nie nauczą, a słysząc uwagi, mogę się poprawić" - dodaje.

Obejrzyj cały wywiad z Bożydarem Iwanowem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.