Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8000 miejsce

Wolne media czy dyktat oszołoma?

Skazany za oszustwa prawomocnym wyrokiem sądu właściciel lokalnego portalu internetowego próbuje kształtować opinię publiczną. Ma już pewne sukcesy. Jego portal zaczyna być dochodowym przedwyborczym tabloidem.

 / Fot. Alicja NowakJarosław R. pracuje na swoją złą sławę od paru lat jako właściciel gorlickich firm, które pojawiają się i znikają, za każdym razem pozostawiając po sobie swąd nieprawidłowości, upadłości, długów, niezapłaconych zobowiązań, dając przy tym zatrudnienie Temidzie, która podejmuje działania prewencyjne.

Głośnym echem odbiła się w Gorlicach sprawa dotycząca jego działalności związanej z prowadzeniem punktu kasowego. Przywłaszczył powierzone przez klientów pieniądze na łączną kwotę 73 tysięcy złotych. Poszkodowanych było kilkadziesiąt osób. Obwiniony przyznał się do zarzucanego czynu i bez przeprowadzenia rozprawy otrzymał rok i sześć miesięcy w zawieszeniu na trzy lata, grzywnę i zobowiązanie do naprawienia szkody.

Po kontaktach służbowych z przedstawicielami prawa otrząsnął się błyskawicznie. Nadal prowadzi działalność gospodarczą, której ubocznym skutkiem jest rozrastający się portal informacyjny, wzbogacony o telewizję internetową i od kilku tygodni o papierową wersję internetowego dziennika. Skąd bierze gotówkę na darmowe rozdawanie raz w tygodniu pięciu tysięcy egzemplarzy gazety, o to powinni zapytać go wierzyciele.

Sądzę, że prowadzona obecnie na szeroką skalę działalność medialna, dzięki której wszedł ostro w sferę życia publicznego, zaspakaja jego próżność, bo do tytułu dziennikarza i redaktora właściciel pizzerii dodał kolejny – wydawca. I pomyśleć, że ma tylko średnie wykształcenie, a w rubryce zawód wpisuje – nie posiada. Brak przygotowania zawodowego oraz prawomocny wyrok sądowy nie stanowiły przeszkody, by zaistniał w świecie lokalnej polityki.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiały



Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

DZiwi mnie , że jeszcze nikt tu nie pisze o Prezydencie Niemiec, który broniąc się w swej aferze kredytowej zaszantażował........gazetę, która renomy nie ma najlepszej, ale... Bild , to
Bild, którego właścicielem jest Axel Springer. Nie trudno nazwać pana prezydenta szaleńcem. Pogrąża się z każdym wystąpieniem zastraszenia prasy przed ujawnianiem pochodzenia finansowego jego paskudnie brzydkiego domku. koszmarek na którym Pan Prezydent się poślizgnął i chyba już będzie to upadek bez precedensu powstania do dawnej pozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hela
  • hela
  • 18.11.2010 10:47

Ależ Pan jest głupi,Panie fufufu!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorlico24wicz
  • gorlico24wicz
  • 16.11.2010 20:31

Oj tak... niech mu zamkną. Tylko kto powiedział że ja jestem katolik ? jestem ateista i co? Ten koles zasługuje na wszystko co nienajlepsze

Komentarz został ukrytyrozwiń
Quidam
  • Quidam
  • 16.11.2010 14:42

Jarek, nie ośmieszaj się. Nie dość, że na swoim portalu wypowiadasz sie pod różnymi nickami dyskutując sam ze sobą, to jeszcze na ogólnopolskim forum robisz to samo. Głupia i niepoważna zabawa. No, ale cóż innego można się po tobie spodziewać. Jedno co ci się udało to Fufufu, idealnie do ciebie pasuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fufufu
  • fufufu
  • 16.11.2010 13:52

ps
jeśli odbierze pani pocztę wewnętrzną dowie się pani kim jestem
ja nie mam problemu z anonimowością w sieci, nie mam tez problemu z wyrażaniem swoich opinii stojąc z kimś twarzą w twarz, moje zdanie w realu nie rożni się od tego w necie

Komentarz został ukrytyrozwiń
fufufu
  • fufufu
  • 16.11.2010 13:48

Wielce szanowna pani Alicjo Nowak, nie znam pani, moja wiedza na pani temat ogranicza się do powszechnie znanych faktów, jest pani pedagogiem i radną,
Widzi pani, traktuje pani moje komentarze jak zaczepki, pani prawo, twierdzi pani, że "prowincjonale" media to jakaś "szatańska siła" o nieprawdopodobnej mocy, a ja twierdzę, że urażona duma "prowincjonalnego polityka" to właśnie taka "szatańska siła", twierdzę, że dla "prowincjonalnych polityków" lokalne media (abstrahując od jakości tego konkretnego przypadku), jeśli jeszcze są one niezależne od woli "lokalnej elity politycznej" to są zawsze wrogiem. Politycy lubią poklask a politycy lokalni wręcz są od niego uzależnieni, stąd choćby powszechna maniera wydawania za publiczne pieniądze przeróżnych "gazetek" czy tez finansowe wspieranie (niejednokrotnie na poziomie zapładniającym bardzo dobre warunki egzystencji bez potrzeby dbania o jakość, wystarcza , że władza jest przedstawiania w dobrym świetle) takich medialnych inicjatyw które gwarantują władzy , że ich przekaz będzie poprawny.
Lokalny polityk ma sporo możliwości wpływania, choćby na potencjalnych reklamodawców, bo to lokalny polityk podejmuje decyzje od których niejednokrotnie uzależniony jest byt jakiejś firmy. Lokalny "biznes" pilnie wsłuchuje się w głos płynący z ratusza, potrafi doczytywać sygnały jakie dostaje.
A wolność słowa zdycha sobie pod płotem, ona jest zawsze pierwsza, potem zdycha demokracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny fufufu, nie mam zwyczaju odpowiadać na zaczepki nieznajomych, ale odnoszę wrażenie, że mnie Pan dobrze zna i tę przewagę wykorzystuje..Ja. nie piszę anonimowo, a w swoich tekstach nie wyrażam opinii politycznych. Jeżeli chce Pan merytorycznej dyskusji na temat tego, co mogą prowincjonalne media i o nieetycznych zachowaniach niektórych, to proszę o kontakt. Łatwo ferować opinie i wyroki anonimowo, gorzej twarzą w twarz. Czekam na kontakt, życzę odwagi. Jeżeli chodzi o Jarosław R. to potrzebuje adwokata, ale w tej kwestii Pan mu pewnie nie pomoże.

Komentarz został ukrytyrozwiń
33 Szwejk
  • 33 Szwejk
  • 15.11.2010 06:13

Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej,
nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i
istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się
przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu,
pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią
statystyki

Georg Orwell

Alicjo obudź się, żyjesz w kraju orwellowskim
zajmujemy trzecie od końca miejsce w statystyce
krajów skorumpowanych.
Sarmacka prawda oparta o rzymską głosi:
I HERKULES D...., KIEDY GŁUPCÓW KUPA

Komentarz został ukrytyrozwiń
JUDASZ
  • JUDASZ
  • 14.11.2010 18:27

Niech mu zamkną portal, niech mu zamkną Soprano - bo ja jestem katolik żarliwy i pałam miłością do bliźniego swego jak siebie samego, bo to takie ludzie i pisowskie

Chciałbym dodać coś więcej, ale widzę, że tu jest towarzystwo wzajemnej adoracji więc to tak jakby walić głową w mur. Szkoda moich nerwów, a fufufu podziwaim za determinację.

A ja w sumie doddam na koniec w podobnym tonie: A niech jej znów pijanego syna aresztują, a niech jej nie wybiorą za tydzień, a niech jej mąż pije jeszcze więcej niż teraz - cholera ale to faktycznie daje ulgę :P:P:P

Komentarz został ukrytyrozwiń
fufufu
  • fufufu
  • 14.11.2010 11:19

wielce szanowny panie, jak sadze administratorze, redaktorze, ale pewnie tez "dziennikarzu obywatelski" i co tam jeszcze to nie wiem Przemysławie Trubalski, wykasował pan mój komentarz oskarżając mnie o "spamowanie", mam tedy pytanie, czy potrafi pan teraz napisać co w moim komentarzu było spamem? z tego co pamiętam, zawierał on moją subiektywna odpowiedz do komentarza pana Roberta Grzeszczyka i w swej wymowie nie był komentarzem "basującym" autorce tekstu, mam dziwne wrażenie, że państwo macie w sobie wielkie pokłady kompleksów, kompleksów które sprawiają, że nie jesteście państwo zdolni przyjąć słów krytyki.
ps
@gorlico24wicz - nie jestem Jarosławem Rozpłochowskim, mało tego, jestem wobec niego bardzo krytyczny, jeśli uczestniczysz w rozmowach na naszym lokalnym forum, Gorlickim, to pewnie mieliśmy się okazję wirtualnie spotkać ;-)))