Facebook Google+ Twitter

Wolno nie lubić rządu

Za debatą o "taśmach prawdy" kryje się podświadoma tęsknota za całkowicie obiektywnymi mediami – ale media dziś mają pełne prawo do braku obiektywizmu.

W ubiegłym tygodniu starałem się dowieść, że rozmowa Beger-Lipiński, nagrana przez TVN, nie obnaża ani PiS, ani korupcji ani mechanizmów rządzących polską demokracją, lecz jedynie nasze wspólne przesadne przekonanie o tym, że polityka powinna być absolutnie czysta, nieskazitelna i szlachetna – a więc całkowicie oderwana od prawdziwego życia.

 

Miniony tydzień dostarczał mi jeszcze więcej dowodów na istnienie oderwanych od rzeczywistości wyobrażeń. PiS bowiem rozpoczął kontratak na nieprzychylne mu media – a szczególnie na TVN – sugerując, że nagranie i emitowanie rozmowy Beger-Lipiński było prowokacją wymierzoną w PiS lub w likwidację WSI. Dowód: rzekoma współpraca Milana Suboticia z WSI. I już rozpoczęła się debata o „obiektywizmie mediów”.

 

Nie wiem, czy Milan Subotic był współpracownikiem WSI. Wiem, że TVN, z którym mam częste i intensywne kontakty, nie należy do mediów przychylnych temu rządowi. Jest on równie obiektywny jak Gazeta Polska, która temu rządowi jest zdecydowanie przychylna. Czy naprawdę trzeba w tym miejscu przypomnieć, że od 1989 roku media mają prawo być przychylne lub nieprzychylne rządowi, parlamentowi, poszczególnym partiom politycznym, prymasowi a nawet (w ramach określonych przez kodeks karny) papieżowi? Ja bym się poważnie martwił, gdyby jakiś polityk rządowy nagle oświadczył, że dzięki mądrej i skutecznej polityce medialnej PiS, teraz wszystkie media w Polsce są absolutnie obiektywne i bezstronne.

 

TVN nie lubi rządu, tak samo, jak większość wyborców, która głosowała w ubiegłym roku za koalicją PiS – PO i dostała za to najpierw rząd mniejszościowy, potem koalicję PiS-Samoobronna-LPR i teraz to, co z niej pozostało. TVN ma prawo nie lubić tego rządu i to ta niechęć była z pewnością o wiele silniejszym powodem do nagrywania rozmowy Beger-Lipiński niż jakakolwiek inspiracja WSI lub innych ciemnych sił.

 

De facto, to ten kontratak polityków PiS jest nawet pośrednim przyznaniem się do winy, swoistym potwierdzeniem autentyczności i szczerości tego, co posłance Beger powiedział minister Lipiński. PiS bowiem nie twierdzi, że minister Lipiński powiedział (lub chciał powiedzieć) coś innego niż nagrał TVN, PiS też nie twierdzi, że rozmowa nie miała miejsce lub dotyczyła czegoś innego niż podał TVN. PiS tylko utrzymuje, że dziennikarze nagrali tę rozmowę z nieetycznych powodów. Tych jednak nikt nie zna lepiej niż sami dziennikarze. I nawet gdyby TVN chciał obalić rząd, aby uchronić WSI przed likwidacją (która, według tego samego rządu, jest przecież już zakończona), to i tak nie zmienia to faktu, że minister Lipiński obiecał swojej koleżance z Samoobrony posadę w ministerstwie rolnictwa, pomoc w sprawie tajemniczych weksli Leppera i jej kłopotów z wymiarem sprawiedliwości. To się nie odstanie przez to, że jeden z doradców programowych TVN być może był kiedyś agentem WSI. Nawet agenci WSI czasami przecież mogą mieć rację, nie mówiąc o tym, że zgodnie z nauką Kościoła, która dla polityków PiS jest taka niepodważalna, ludzie, w tym agenci SB, UB i WSI, mogą się zmienić.

Klaus Bachmann

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gwoli prawdy TVN nie lubił również rządu SLD. Ale też trzeba powiedzieć że duet S&M pokazał
w czerwcu nagranie ukrytą kamerą ze zjazdu PO. Jakoś wtedy oburzenia nie słyszałem, a nawet
Jarosław K. TVN chwalił. Czysta mentalność Kalego - im dowalili to byli obiektywni, ale jak nam
dowalili to są subiektywni. S&M pokazali jak wygląda przekupstwo w Sejmie - i chwała im za to.
Mam naiwną nadzieję, że politycy nie będą uprawiali korupcji - bo duet S&M czuwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"TVN niie lubi rządu, tak samo, jak większość wyborców, która głosowała w ubiegłym roku za koalicją PiS – PO [..]" --- z tą większością przeciwko, to czysta spekulacja, a nie wiedza. Pewnie autor artykułu znowu ugrzązł był w jakichś pseudostatystykach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.