Facebook Google+ Twitter

Wolność w internecie zagrożona? Polska podpisze porozumienie ACTA

SOPA i PIPA, budzące tyle kontrowersji w USA, mają swój europejski odpowiednik. 26 stycznia Polska ma podpisać zaakceptowane przez UE porozumienie w sprawie ACTA, które będzie chronić prawa autorskie. Czy Polacy nie będą mogli ściągać plików z sieci?

 / Fot. PAP/EPA/BORIS ROESSLERPo pojawieniu się informacji o projektach SOPA i PIPA, które w założeniu mają przeciwdziałać piractwu w internecie odbyła się głośna akcja Wikipedii. Jej anglojęzyczna wersja została wyłączona na cały dzień. Również założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg oficjalnie sprzeciwił się obecnym wersjom ustaw SOPA i PIPA. 18 stycznia na swojej ścianie zachęcał ludzi do wyrażania opinii na ten temat i przesyłania jej do polityków.

Ustawy jeszcze nie weszły w życie, a policja już zdążyła zamknąć gigantów przesyłania plików w Internecie. Zablokowanie serwisów Megaupload i Megavideo odbiło się szerokim echem w mediach. FBI nie tylko zamknęło portale, ale również aresztowało przynajmniej 4 osoby z zarządu firmy, które są oskarżone o naruszenie praw autorskich. Megaupload wyjaśnia, że chociaż niektórzy użytkownicy posługują się portalem do ściągania nielegalnych plików, inni zwyczajnie używają go do wymiany między sobą materiałów.

Stany Zjednoczone nie są pierwszym krajem, gdzie wymiar sprawiedliwości podjął walkę z portalami służącymi wymianie plików między użytkownikami. W Hiszpanii weszło w życie tzw. Prawo Sinde, które swoją nazwę wzięło od nazwiska Ángeles González-Sinde, byłej minister kultury, która je stworzyła. Ma ono przeciwdziałać piractwu internetowemu. Pozwala ono na całkowite blokowanie stron, które mają odnośniki do nielegalnych plików. Boingboing twierdzi, że tajemnicą Poliszynela jest, że cała ustawa przeprowadzona była we współpracy z amerykańskimi przedstawicielami.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Ganjitsu
  • Ganjitsu
  • 22.01.2012 21:11

niech pozamykaja wszystkich. a sobie palna

Komentarz został ukrytyrozwiń
Igor
  • Igor
  • 21.01.2012 23:32

Wszędzie oprotestowywałem SOPA a tu w moim ogródku takie g. :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Qwerty
  • Qwerty
  • 21.01.2012 23:13

Koniec świata się chyba zbliża 2012 xP

Komentarz został ukrytyrozwiń
sm
  • sm
  • 21.01.2012 21:58

oj coś czuje, że polska już jest skończona, jak wejdzie ACTA, SOPA zamknęła megaupload, a rok temu kupiłem platynowe konto za dużo pieniędzy, straciłem wiele dni pracy. Mam nadzieje, że zdechną i megaupload powróci szybko, to nie są małe pieniądze, a teraz wszystkie na dodatek kopie zapasowych mich gier, plików, prac przepadły skurwiele, sorry ale to co zrobili zaszkodziło zapewne nie jednej osobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
są hakerzy Sejm nie wierzy
  • są hakerzy Sejm nie wierzy
  • 21.01.2012 21:27

Polska zrób to Polska robi
Polska zrób tamto Polska robi
ale ja sie pytam kur** czemu wszystko robicie za plecami obywateli... ?
won z tym ACTA ... ale oczywiście Polska podpisze bo dupe liża wszystkim..
Ci wszyscy co rządzą naszym krajem to jedna wielka pomyłka..
tutaj się nie da żyć a Wy sobie kase w kieszenie kitracie... a my zapie**
Polska to piękny kraj ale z czasem umiera..

Komentarz został ukrytyrozwiń
 po co ci one? chcesz mnie
  • po co ci one? chcesz mnie
  • 21.01.2012 21:24

Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA! Nie dla

Komentarz został ukrytyrozwiń
Porter
  • Porter
  • 21.01.2012 17:29

Ludziska , tak będzie dopóki o prawach internautów decydują ludzie nie potrafiący obsłużyć własnej komórki a do wysłania faksu czy zrobienia kserokopii potrzebują 3 asystentów. Na szczęście powoli wymierają... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 21.01.2012 10:02

kłóćcie się debile, a tym czasem czasy Orwella się zbliżają!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 21.01.2012 09:01

w marcu wyłączam to dziadostwo,tu nie można napisać prawdy o żydostwie ani kościele.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lll
  • lll
  • 21.01.2012 02:25

ja tam sie wyprowadze z Polski jak to wejdzie i mówie całkiem serio