Facebook Google+ Twitter

Wolny czas w Łodzi

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-29 22:32
  • Creative Commons

Za oknem śnieg i mróz a po ciężkim tygodniu pracy przychodzi czas na zasłużony odpoczynek.

Nieciekawa pogoda sprzyja spędzaniu czasu przed telewizorem. Może jednak warto poszukać urozmaicenia, żeby nadchodzący weekend nie był tym kolejnym podobnym do poprzednich.

Jeśli ktoś zechce poszukać, w Łodzi znajdzie wiele urokliwych miejsc. Chlubą tego miasta jest niewątpliwie ulica Piotrkowska. Warto przejść nią z głową skierowaną do góry. Nie w biegu, ale na spokojnie obejrzeć secesyjne wykończenia kamienic, na które zwykle nie zwracamy uwagi. Gdy już zmarzniemy, wystarczy przejść przez Pasaż Schillera do ulicy Sienkiewicza, gdzie znajdziemy utrzymaną w dziewiętnastowiecznym stylu herbaciarnię „Niebieskie Migdały”. Przekraczając próg wchodzimy do innego świata, gdzie czas nie biegnie już tak szybko a wokół nas unosi się aromat wszelkiego rodzaju herbat, do których można zamówić przeróżne ciasta i ciasteczka.

Gdy panują niskie temperatury dobrze jest pomyśleć o ciepłych krajach. Nic nie sprzyja temu bardziej niż spacery wśród palm i innych egzotycznych roślin. Przechadzając się w łódzkiej Palmiarni w pomieszczeniach, gdzie panują zupełnie inne warunki klimatyczne możemy popatrzeć, dotknąć flory, która nie jest spotykana w naszym codziennym szarym życiu. Obiekt ten znajduje się w przepięknym Parku Źródliska. O każdej porze roku to miejsce jest wyjątkowe i piękne. Stare budynki widoczne w oddali sprzyjają zadumie nad dawną Łodzią.

W tym mieście nie brakuje też bardziej nowoczesnych atrakcji. W zimę warto odwiedzić lodowiska, których szczególnie w czasie ferii nie brakuje. Jednak jeśli wolimy się odciąć od lodu i zimna proponuję Aquapark Fala, gdzie jest wiele atrakcji zarówno dla dużych jak i małych.

www.domkultury.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.