Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24167 miejsce

Wolontariat i sport czyli zespół Crusaders Warszawa

Najmłodszy klub futbolu amerykańskiego w stolicy Crusaders Warszawa, oprócz ciężkich i wymagających treningów, znany jest z aktywnej działalności na polu pomocy pozarządowym organizacjom społecznym.

Zawodnicy Crusaders Warszawa niosący ogromną czerwoną paczkę. / Fot. Szlachetna PaczkaSZLACHETNA PACZKA to projekt łączący tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, darczyńcy zaś z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia! A to wszystko dzieje się tuż przed świętami bożego narodzenia. W tym roku SZLACHETNA PACZKA dąży do zaangażowania 7200 wolontariuszy i 150 000 darczyńców we współtworzenie mądrej pomocy dla 11 900 rodzin w potrzebie.

Zawodnicy licznie stawili się na happeningu organizowanym przez Stowarzyszenie WIOSNA i bardzo aktywnie wsparli tą wyjątkową warszawską akcję pt. Zamykamy w pace.

Pochód wolontariuszy Szlachetnej Paczki. / Fot. Szlachetna PaczkaWraz z pozostałymi Super W uczestniczyli w pochodzie po ulicach Warszawy (głównie ul. Krakowskie Przedmieście), który zakończył się niesamowitą imprezą pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym. Kilkunastu graczy w pełnym sprzęcie futbolowym pełniło bardzo odpowiedzialną rolę. Szli oni na początku pochodu, niosąc i osłaniając (niczym bodyguardzi) ogromnych rozmiarów czerwoną paczkę.

Zawodnicy Crusaders Warszawa w roli Super Wolontariuszy. / Fot. Szlachetna PaczkaObklejeni w czerwono białe logo SZLACHETNEJ PACZKI zachęcali przechodniów do zaangażowania się w projekt. Tłumaczyli, że każdy może pomóc innym oddając cząstkę siebie. Zachęcali do wchodzenia do paczki oraz robienia sobie zdjęć na jej tle. Następnie wraz z wolontariuszami i przechodniami tańczyli energetyczną zumbę oraz podziwiali ogniste występy.

Wspólny taniec uczestników happeningu. / Fot. Szlachetna PaczkaCrusaders dali się poznać w Warszawie jako zespół stworzony z ludzi niosących bezinteresowną pomoc. Była to już ich druga akcja w przeciągu zaledwie 4 miesięcznej działalności klubu. Poprzednio zaangażowali się w tworzenie Gali Sukcesów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Wtedy to blisko 100 dzieci biorących udział w projekcie miało okazję na aktywne uczestnictwo w warsztatach z futbolu amerykańskiego.

Liczymy, że to nie koniec tego typu działalności zespołu. Czekamy na więcej!
Crusaders Warszawa na warsztatach z podopiecznymi AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. / Fot. Piotr JaguśDzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w strojach futbolowych zespołu Crusaders Warszawa. / Fot. Piotr Jaguś
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.