Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28312 miejsce

Wolontariat pod mecenatem banku

Nie tak dawno miałam okazję – przyznam, ku swojemu zaskoczeniu – poznać prawie nieznaną szerszemu ogółowi sferę działalności prospołecznej jednego z banków, a mianowicie gdańskiego oddziału Citi Handlowy.

Organizatorzy i goście: przestawiciele rady sołeckiej i Marek Trepczyk, Ewa Bałon oraz Jerzy Żurawicz. / Fot. Stefania Najsarek.Przechodząc ulicami naszych miast, mijamy nowoczesne obiekty handlowe i usługowe, w tym liczne banki. W obiegowej opinii te ostatnie nie cieszą się sympatią społeczeństwa. Powszechnie znane są ich merytoryczne zadania, jednak zastrzeżenia budzą warunki, jakie proponują banki swoim klientom. W odbiorze społecznym w ich działalności dominuje imperatyw pomnażania kapitału własnego ze szkodą dla kieszeni drobnych ciułaczy.
Nie tak dawno miałam okazję – przyznam, że ku swojemu zaskoczeniu – poznać prawie nieznaną ogółowi sferę działalności prospołecznej jednego z banków, a mianowicie gdańskiego oddziału Citi Handlowy.

Jego dyrektor Robert Wiński powiedział mi, że od pięciu lat prowadzą program pod nazwą Światowy Dzień dla Społeczności, który odpowiada na realne potrzeby lokalnych społeczności w ramach pracowniczego wolontariatu.

Zajęcia plastyczne. / Fot. Stefania Najsarek.W tym roku są realizowane zgłoszone przez pracowników Citi Handlowy 92 projekty w skali kraju, na które ze środków banku wyasygnowanych zostanie ponad 406 tysięcy złotych. Dzięki aktywności sołtys wsi Sulmin w gminie Żukowo Ewy Bałon oraz mieszkańca tej wsi, a równocześnie pracownika gdańskiego oddziału Citi Handlowy, Zbigniewa Ziarnika, pozyskano przyznany przez kapitułę Fundacji Kronenberga grant w wysokości 5 tysięcy złotych na budowę placu zabaw dla dzieci i młodzieży w tej miejscowości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.10.2010 19:18

Okazuje się, że nawet "drapieżne" instytucje finansowe mają swoją ludzką twarz. rzeczywiście niewiele sie o tym mówi, pisze i słyszy. Tym bardziej cieszy fakt, że to pokazałaś Stefi. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.