Facebook Google+ Twitter

Wolontariat w Afryce. Gdzie i jak?

Dzięki temu, że życie wystawia nas na próby, wykształcamy zdolności wytrwania w dążeniu do obranego celu. Wolontariat w Afryce to nie jest zadanie łatwe do zrealizowania. Ale jest możliwe.

 / Fot. Luiza MayorgaDla ekspertów
Studiujesz, właśnie kończysz studia albo już pracujesz. Masz pragnienie zrobienia czegoś pożytecznego dla innych. Chcesz się wykazać, pozostawić po sobie niezatarty ślad. Afryka pociąga nie tylko swoją egzotyką, ale głównie ze względu na ogrom potrzebnej pomocy.
Polskie organizacje wolontariatu nie są zbyt skłonne do zaoferowania pracy w Afryce. Wysokie koszty, sięgające kilku tysięcy złotych na jedną osobę to wystarczająca bariera. Natomiast liczne organizacje z krajów europejskich i amerykańskich, oparte na dotacjach rządowych i prywatnych oferują wyjazdy głównie dla własnych obywateli. Międzynarodowe stowarzyszenia preferują zaś wykwalifikowaną kadrę z kilkuletnim doświadczeniem i znajomością przynajmniej dwóch języków obcych. Jeżeli spełnia się te wymagania, wyjazd do Afryki pozostaje tylko kwestią czasu i przygotowania. Nawet pomimo braku kwalifikacji warto być z tymi organizacjami w kontakcie, przesłać podanie. Okazja wyjazdu może trafić się niespodziewanie, w kadżej chwili.

www.pah.org.pl/jak_mozesz_pomoc,oferty_pracy.html
www.swm.pl
solidarni.free.ngo.pl
www.vso.org.uk
www.unv.org
www.volunteer.org.nz

Gap year
Jest to nowa, popularna forma oderwania się od codzienności, próby własnego charakteru czy spędzenia czasu na przemyśleniach o własnej drodze życiowej w czasie pracy humanitarnej. Wielu młodych ludzi traktuje tę "przerwę" w studiach, życiu prywatnym lub zawodowym jako okres przełomowy, który ma przynieść oczekiwane życiowe rozwiązania. W internecie jest wiele interesujących ofert, ale wszystkie wymagają wysokich opłat. Większość z nich bowiem łączy pracę wolontariusza z kosztownymi atrakcjami turystycznymi, za które płaci sam wolontariusz. Jest to doskonała oferta dostosowana zarówno do potrzeb osobistych wolontariusza, jego dyspozycji czasowych, ale głównie do zawartości jego portfela. Ten ostatni fakt powoduje, że "gap year" zyskał sobie niebywałą popularność, ale wyłącznie wśród naszych zachodnich, zamożniejszych sąsiadów. Przeciętnego polskiego studenta nie stać jest na jednorazowe zapłacenie znacznej kwoty, aby spełnić swoje marzenia podróżnicze. Jeżeli ma się jednak zaoszczędzone kilka tysięcy złotych, warto wydać je na przeżycie wolontariatu w Afryce.

www.gapyear.com
www.gapyear.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Za tematykę artykułu daję 5 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.