Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13081 miejsce

Wolontariat - z miłości do Tatr

Rusza kolejna akcja Narodowego Parku Tatrzańskiego "Wolontariat dla Tatr". To już trzeci sezon, w którym chętni z całej Polski mogą pracować na rzecz tatrzańskiej przyrody i bezpieczeństwa turystów w zamian za nocleg.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e4/Tatry_Hala_Gasienicowa.jpg / Fot. DiabetesDo zadań wolontariuszy będą należały patrole, mające zapobiec przenikaniu narciarzy poza wyznaczone do jazdy obszary i informowanie turystów o warunkach uprawiania narciarstwa w Tatrzańskim Parku Narodowym. Do pozostałych zadań należeć będzie powiadamianie właściwych jednostek o przypadkach naruszenia prawa, a także pomoc w pracach związanych z utrzymaniem infrastruktury narciarskiej. Istnieje również możliwość pracy w siedzibie TPN, bibliotece, muzeum oraz możliwość odbycia praktyk studenckich w ramach akcji "Wolontariat dla Tatr". W takim przypadku program praktyk określony przez daną uczelnię nie jest ściśle realizowany, a studenci wykonują te same zadania co pozostali wolontariusze.

Podstawowe umiejętności wymagane od uczestników akcji to jazda na nartach, doświadczenie turystyczne i podstawowa znajomość topografii Tatr. Dodatkowym atutem będzie komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów. Prócz tego wymagany jest własny sprzęt, jak np. narty skiturowe.

"Wolontariat dla Tatr" zapewnia m.in. szkolenie z zakresu BHP, przyrody TPN i zasad udostępniania parku, nocleg w warunkach turystycznych i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 4000 zł. Co najważniejsze można aktywnie spędzić czas w górach, poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach i nabyć doświadczenie, które przyda się w pracy czy na studiach.

Więcej informacji na temat akcji na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego

Źródła: TVP info, tpn.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.