Facebook Google+ Twitter

Wolontariusz wziął Ammanna za nowicjusza

Po przylocie na lotnisko w Vancouver, Simon Ammann został zapytany przez jednego z wolontariuszy pracujących przy akredytacjach czy to jego pierwsze igrzyska.

Simon Ammann http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e7/Simon_Ammann_Kuopio_2007.jpg / Fot. Wikimedia CommonsPytanie to nie dziwi o tyle, że mimo iż skoczek ma już 28 lat, jego twarz ma wciąż chłopięcy wygląd.

"Brałem już udział" - skromnie odpowiedział Ammann, nie wspominając faktu, iż jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim z Salt Lake City. Choć od tamtego czasu minęło już 8 lat, Ammann wydaje się być w równie dobrej, o ile nie lepszej, formie.

Wspomnienia po tamtej olimpiadzie odżyły, Szwajcar skupia się jednak na obecnych igrzyskach. Przy dużych imprezach najważniejsza jest rutyna. Oznacza to przede wszystkim ciężką pracę, skupianie się na oddaniu dobrych skoków treningowych, umiejętność powtórzenia optymalnej pozycji najazdowej, testowanie różnych kombinezonów i wiele innych rzeczy.

"Nie będę próbował skopiować wydarzeń z Salt Lake City" - oświadczył Ammann. Euforia z tamtych dni jest jednak zawsze obecna i świadomość bycia mistrzem olimpijskim niewątpliwie da Ammannowi psychiczną przewagę nad swoimi rywalami.

Na podstawie: NZZ oraz ORF

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ha ha :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.