Facebook Google+ Twitter

Wolontariusze z "Centerka" działają już sześć lat!

1 kwietnia Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko” w Łodzi obchodził szóste urodziny. Rocznica była doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji wolontariuszy i podopiecznych, którzy na co dzień są związani z Centerkiem

Uroczystość szóstych urodzin Punktu Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko” w Łodzi otworzył pokaz taneczny grupy GO Pomost, która powstała pod skrzydłami Centerka w 2008 roku. Tańczący wolontariusze udowadniają, że pomagać można również poprzez aktywność fizyczną. Integracja osób chorych psychicznie ze zdrowymi, opiera się bowiem nie tylko na wspólnym wykonywaniu kolejnych elementów choreografii, ale przede wszystkim na więziach, jakie rodzą się między nimi.

W dalszej części obchodów, zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia wolontariuszy z PPPW „Cenetrko”. Mariusz Kołodziejski – kierownik punktu - przedstawił akcje, w których w ostatnim roku udział wzięli społecznicy zrzeszeni w Centerku oraz wręczył podziękowania dla zaprzyjaźnionych jednostek, firm oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Część oficjalną zakończyło wspólnie zaśpiewane „Sto lat” oraz poczęstunek. Następnie uczestnicy wzięli udział w dowolnie wybranych warsztatach artystycznych, które przeprowadzili związani z PPPW „Centerko” instruktorzy. W szerokiej ofercie znalazły się zajęcia muzyczne, reżyserskie, a także warsztaty rękodzieła.

Obchody szóstych urodzin PPPW Centerko zakończyła niespodzianka przygotowana przez Kręgielnię Grakula mieszczącą się w Manufakturze, dzięki której goście mogli w aktywny sposób wypocząć oraz wspólnie bawić się podczas gry w kręgle.

Kolejny rok działań wolontariuszy zaowocował tysiącami przepracowanych godzin i aktywnością w wielorakich projektach. Pomoc społeczników zrzeszonych w Centerku dawno przekroczyła stereotypowe ramy postrzegania wolontariatu, dlatego niesione przez nich wsparcie dociera do tak szerokiego grona odbiorców. Wolontariusze opiekują się zarówno podopiecznymi domów pomocy społecznej i szpitali, odwiedzają przedszkola, wspierają inicjatywy związane z ochroną środowiska i adopcją zwierząt, jak i tańczą! Swoją pracą udowadniają, że pomagać można w każdy sposób oraz, o ile nie przede wszystkim, że każdy może zostać wolontariuszem!

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: PPPW


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.