Facebook Google+ Twitter

Wolontariusze z Szubina zakończyli szkolenie

14 października w Szubińskim Domu Kultury odbyło się ośmiogodzinne szkolenie dla wolontariuszy akcji "Szlachetna Paczka", którzy będą działali na terenie Szubina i okolicy.

 / Fot. Joanna LewandowskaW tym roku w akcji w Szubinie uczestniczy aż 12 wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz dwie osoby wspomagające. Poza nimi wiele osób zadeklarowało się bezinteresownie pomagać im w pracy i przygotowaniu całej akcji. Liderem rejonu tak, jak w roku ubiegłym jest Joanna Lewandowska, a zastępuje ją Żaneta Skimina.

Wśród wolontariuszy jest również pani Maria, która w zeszłym roku była darczyńcą, a podczas tegorocznej edycji postanowiła przyłączyć się do projektu i pomóc w nieco inny sposób potrzebującym rodzinom. Szkolenie, które odbyło się w Szubińskim Domu Kultury rozpoczęło się o godzinie 9.00 rano i było pierwszym po rejestracji i rozmowie kwalifikacyjnej etapem do współpracy ze stowarzyszeniem Wiosna - organizatorem akcji.

12 wolontariuszy zdobyło niezbędną wiedzę, która będzie im przydatna podczas pracy: rozmowy i spotkań z rodzinami oraz darczyńcami. Szkolenie poprowadziła Anita Komoniewska, młodszy trener wewnętrzny akcji "Szlachetna Paczka".

W trakcie szklenia trenerka nie tylko pokazała w jaki sposób działa Szlachetna Paczka, jak zachować się w danej sytuacji, jak panować nad emocjami ale również zachęcała do udziału w przykładowych scenkach, w których uczestnicy szkolenia mogli wczuć się w sytuacje, jakie mogą ich spotkać podczas pracy.

Ponadto szkolenie przygotowało również pod względem teoretycznym wolontariuszy z rejonu Szubin i okolica do testu wiedzy, który musi zdać każdy, kto chce brać czynny udział w poszukiwaniu pomocy dla potrzebujących rodzin. Test jest potwierdzeniem przygotowania ochotników do efektywnej i mądrej pomocy.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się w Szubinie dziewięcioro nowych wolontariuszy oraz wszyscy ci, którzy organizowali akcję w ubiegłym roku, czyli pięć osób. Szkolenie przeprowadzone przez Anitę Komoniewską było na tyle efektywne, że tegoroczni wolontariusze zdali testy i zostali zakwalifikowani oficjalnie do pośredniczenia w pomocy między potrzebującymi rodzinami, a darczyńcami.

Szczególne podziękowania w imieniu lidera rejonu Szubin i okolica oraz wolontariuszy "Szlachetnej Paczki" z Szubina składamy na ręce Pani Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury za nieodpłatne udostępnienie sali potrzebnej do przeprowadzenia szkolenia. Dzięki placówce możemy realizować swoje działania nie martwiąc się o miejsce do odbywania szkoleń i na magazyn, do którego darczyńcy w dniu finału przywiozą paczki dla potrzebujących rodzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.