Wolsztyńska "I Konwaliowa Piątka"

Najstarszy uczestnik biegu ukończył 75 a najmłodszy 14 lat, wszyscy biegli dla Dominika Młynkowiaka z Wolsztyna. Podczas imprezy organizowana była licytacja licznych fantów z której dochód został przeznaczony na jego leczenie.

I Konwaliowa Piątka / Fot. Józef Nawrocki Pomysł założenia klubu biegacza w Wolsztynie zrodził się podczas ”I Wolsztyńskiej Dziesiątki” - biegu zorganizowanego 27 mają 2012 roku przez Starostwo Powiatowe. Oficjalnie klub powstał w grudniu 2012 roku przyjmując nazwę Wolsztyński Klub Biegacza. Jednym z założycieli był Sławek Szymański, któremu powierzono funkcję prezesa – mówi Marcin Koziołek.

Członkowie klubu uczestniczą w wielu imprezach biegowych głównie dla zdrowia. Sami także organizują swoje imprezy. Ostatnia „I Konwaliowa Piątka”odbyła się w niedzielę 25 mają w Borkach koło Wroniaw w gminie Wolsztyn, Bieg na dystansie pięciu kilometrów na stałe wejdzie do kalendarza imprez klubowych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem biegu był Wiesław Daleki. Wyznaczona przez niego trasa była bardzo urozmaicona, przebiegała drogami asfaltowymi, duktami leśnymi, ścieżkami wśród pól i łąk, były także liczne wzniesienia.

Na starcie zameldowało się 46 zawodniczek i zawodników, w tym dwie uczestniczki marszu nordic-walking. Rywalizacja przebiegała w ramach kategorii OPEN. Najstarszym uczestnikiem był Henryk Mudry z Wolsztyna (75 lat) który na metę przybiegł na 25 miejscu natomiast najmłodszy Mateusz Daleki miał 14 lat i ukończył bieg na 24 pozycji. Zwycięzcą biegu w kategorii mężczyzn okazał się Bartosz Feifer, wśród kobiet zwyciężyła Anna Ledzianowska a w nordic-walking Agnieszka Kmiecik. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg.

I Konwaliowa Piątka / Fot. Józef NawrockiPatronat nad biegiem objął burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogoziński, który ufundował między innymi piękne puchary za trzy pierwsze miejsca. Podczas imprezy organizowana była licytacja licznych fantów z której dochód został przeznaczony na leczenie Dominika Młynkowiaka z Wolsztyna. Podobnych imprez charytatywnych działacze Wolsztyńskiego Klubu Biegacza organizują znacznie więcej.