Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8094 miejsce

Wolsztyński WOLMET ma już 40 lat

WOLMET w Wolsztynie zatrudnia 195 osób. Prezes zarządu STALMOT & WOLMET S.A. Stanisław Szczepkowski przypuszcza, że zatrudnienie już jesienią br. wzrośnie o około 5 proc., bo warto inwestować w zakład, w którym pracuje tak oddana załoga.

 / Fot. Józef NawrockiPod koniec lat 60. ubiegłego wieku bardzo szybko rozwijała się Wolsztyńska Fabryka Mebli stając się jedną z największych fabryk w Polsce produkujących meble kuchenne. Widząc to ówczesne władze Wolsztyna rozpoczęły starania o budowę nowoczesnego zakładu produkującego okucia do mebli. W 1972 roku w bezpośrednim sąsiedztwie WFM rozpoczęto budowę późniejszego FAM-u. Po ukończeniu budowy obydwa zakłady miały być połączone tworząc Wolsztyński Ośrodek Przemysłu Meblarskiego.

W trakcie budowy zmieniono decyzję i powstająca fabryka okuć weszła w skład Fabryki Akcesoriów Meblowych w Chełmnie.
Zakład z bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym rozpoczyna produkcję w 1974 roku. Dzięki wyszkolonej w zakładzie macierzystym (Chełmno) doskonałej kadrze kierowniczej firma bardzo szybko się rozwija, w szybkim tempie wzrasta zatrudnienie, w latach osiemdziesiątych zatrudnienie przekracza 800 osób.

W 1990 roku zakład oddziela się od FAM Chełmno tworząc samodzielny WOLMET. Osiem lat później następuje komercjalizacja i zostaje utworzona spółka Skarbu Państwa WOLMET Sp.zo.o. Spółka istnieje do czerwca 2004 roku kiedy to udziały zadłużonej spółki wykupuje właściciel firmy STALMOT Sp. z o.o. z Nidzicy Stanisław Szczepkowski. Zakład w tym czasie zatrudniał 186 osób. W 2005 roku właściciel rozpoczyna generalne remonty oraz inwestuje znaczne kwoty w unowocześnienie parku maszynowego.

Od początku sierpnia 2012 roku następuje połączenie spółek STALMOT i WOLMET tworząc STALMOT&WOLMET S.A. Prezesem zarządu zostaje wybrany Stanisław Szczepkowski, w-ce prezesem zarządu Piotr Szczepkowski, dyrektorem zakładu w Wolsztynie zostaje Andrzej Tomiak. W chwili obecnej zakład w Wolsztynie zatrudnia 195 osób, jak twierdzi prezes zarządu zatrudnienie będzie wzrastać, planujemy rozpocząć przyjęcia w okresie jesiennym. Prezes przypuszcza, że zatrudnienie wzrośnie około 5 proc., czyli o około 10 pracowników bo warto inwestować w zakład który przynosi zyski, w którym załoga pracuje ofiarnie.

W sobotę 8 lipca zakład obchodził czterdziestolecie istnienia. Uroczystości przebiegały w dwóch etapach. O godzinie 14-tej na placu zakładowym odbyła się część oficjalna z udziałem zaproszonych gości. Na ręce prezesa spółki składano liczne listy gratulacyjne wraz z wiązankami kwiatów i drobnymi upominkami. Prawie osiemdziesięciu pracowników odznaczono medalami Zasłużony Pracownik WOLMET, wśród odznaczonych była Maria Zasadni która jako jedyna przepracowała w zakładzie 40 lat, czyli od chwili powstania FAM-u. Nagrodę wraz z pięknym pucharem otrzymał Grzegorz Korościkow – zwycięzca zawodów wędkarskich organizowanych dla uczczenia jubileuszu przez zakładowe koło PZW, złowił on prawie 13 kg ryb.

Jedynym gościem nie związanym ze spółką STALMOT & WOLMET w części oficjalnej był burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogoziński. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy mieli możliwość zwiedzenia tak bardzo zmienionego i unowocześnionego zakładu. Część piknikowa dla pracowników i ich rodzin odbyła się w wolsztyńskim skansenie Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski, gdzie wszyscy bawili się doskonale. Oprócz fundowanych posiłków i napoi było szereg innych atrakcji, odbywały się liczne współzawodnictwa pomiędzy wydziałami, nie zabrakło także miejsc zabaw dla dzieci.
Dzięki wspaniałej pogodzie wszyscy bawili się wspaniale do późnych godzin nocnych. Zadowoleni byli wszyscy.
Prezes spółki Stanisław Szczepkowski wyraża słowa uznania pracownikom skansenu za przygotowanie imprezy.

Zobacz galerię zdjęć

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.