Facebook Google+ Twitter

Woodstock 2011: Trzy dni szaleństwa!

Tradycji stało się zadość. XVII Przystanek Woodstock w Kostrzynie otworzył gwizdkiem kolejarz Roman Polański, nad tłumem przeleciały „Iskry”. - Najpiękniejszy to festiwal, bo wy sami go budujecie! - krzyczał Jurek Owsiak. Niestety, w trakcie przyjazdów woodstockowiczów odnotowano dwa śmiertelne wypadki i trzy osoby zostały ciężko ranne.

Błotne szaleństwo na Woodstocku / Fot. PAP/Lech MuszyńskiTradycyjnie więc sygnał do otwarcia Przystanku Woodstock dał gwizdkiem legendarny zawiadowca stacji w Żarach, Roman Polański, zaś na niebie pojawiło się siedem odrzutowych „Iskier”, które nad tłumem stworzyły smugę w kolorze polskiej flagi i wielkie serce. „Iskrom” towarzyszyły dwa myśliwce F-16.

Orkiestra Reprezentacyjna Policji Polskiej, zagrała na inaugurację imprezy utwór: „Glory, Glory Alleluja!”

Jurek Owsiak tym razem woodstockowiczów i gości festiwalowych nie przywitał ze sceny: stanął po środku tłumu, któremu nakazał przykucnąć.

Czytaj też: Zaniosą Jezusa na Woodstock


- To jest jeden z najpiękniejszych festiwali świata! - zakrzyczał pełnym głosem. - On jest inny, bo wy go budujecie! - dodał. Wczoraj, Jurek Owsiak był jeszcze pod kroplówką w kostrzyńskim szpitalu, pragnąc szybko wyleczyć się z grypy, która męczyła go od kilkunastu dni.

- Jesteśmy tutaj społeczeństwem miłości, przyjacielskim i pełnym tolerancji! - dodał.

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odczytał woodstockowiczom specjalny list od Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, który Woodstock nazwał „świętem muzyki, radości oraz zabawy”.

Pierwsze skrzypce festiwalu na Dużej Scenie podniosła grupa Plateau prezentując Projekt Grechuta: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.

- Sielanka skończy się w nocy, kiedy po polu będą się wałęsać narąbani "zaczepiacze" – mówiła Małgorzata z Janowca. Po czym pobiegła pospiesznie do jednego z kontenerów po zakup żetonów na piwo.

Organizatorzy wprowadzili taki system sprzedaży piwa, aby wyeliminować zakup tego trunku przez osoby niepełnoletnie. - To pic na wodę – śmieje się z kolei Damian „Łysa Pała” z Dobroszyna. - Sam widziałem, jak niektórzy dorośli kupują po trzydzieści żetonów, a potem ukradkiem sprzedają je małolatom, oczywiście z procentem!

W roku ubiegłym na żetony sprzedawano jedzenie, by uniknąć tworzących się kolejek. Ale to był organizacyjny niewypał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pani Doroto - "w trakcie przyjazdów"... w trakcie przejazdów w całkiem inne miejsca , również na pielgrzymki - ginie codziennie po kilka osób. Więc co ma do tego festiwal?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Niestety, w trakcie przyjazdów woodstockowiczów odnotowano dwa śmiertelne wypadki i trzy osoby zostały ciężko ranne". Dlaczego festiwal musi być opłacony śmiercią i kalectwem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pepeg z Gumy
  • Pepeg z Gumy
  • 05.08.2011 04:53

Na ładnym zdjątku, mamy jeszcze ładniejsze świnki w błotku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 05.08.2011 00:16

Powinni się teraz zjechać: ksiądz Natanek, komisarz Macierewicz, ojciec dyrektor, prezes, naczelny GP, ND i pomstować na rozpasanie młodzieży - wykrzykując : ''to wina Tuska !!! i pewnie Ruska!!! '' :D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.