Facebook Google+ Twitter

Woody Allen zagra dziś w Sali Kongresowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-28 07:04

W Sali Kongresowej w Warszawie wystąpi dziś (28.XII) Woody Allen, reżyser, scenarzysta i aktor. W Polsce jednak - artysta będzie grał na klarnecie. Woody Allen gra klasyczny nowoorleański jazz.

 / Fot. http://flickr.com/photos/alan-light/2399051630/ / Fot. Alan LightFormacja Woody Allen and his New Orleans Jazz Band to 8 - osobowy zespół, który istnieje od 20 lat. Zespół koncertuje w poniedziałkowe wieczory w nowojorskim The Carlyle Hotel przy Madison Avenue. W ciągu ostatnich lat formacja dała także kilka koncertów w Europie. Muzycy odwiedzili Hiszpanię, Niemcy, Wielką Brytanię, Francję, Monako, Włochy i Węgry.

***
Pasja reżysera do muzyki przejawiła się w jego własnym filmie dokumentalnym z roku 1998 "Wild Man Blues" o tourne New Orleans Ragtime Band, gdzie sam zagrał na klarnecie. Film był pogłębioną analizą Allena jako muzyka. Bardzo mu zależało, aby nie stworzyć portretu człowieka, ale pokazać go poprzez muzykę. Swing lat 30. i 40. już na dobre wpisał się w charakter dzieł reżysera.

Repertuar formacji Woody Allen and his Orleans Jazz Band wydany był w Polsce w kompilacjach: m.in. Pozytywne Wibracje Live i Pozytywne Wibracje 7 wydanych przez STX Records i Universal Music Polska.
Woody Allen to także pisarz. W Polsce wydano jego zbiór opowiadań opublikowanych w magazynie New Yorker "Obrona Szaleństwa" oraz - trwający 36 lat wywiad - rzekę "Woody Allen. Rozmawia Eric Lax".

Najnowsza publikacja Allen'a przełożona na polski to książka "Czysta Anarchia", będąca zbiorem opowiadań. Jest wśród nich m.in. opowieść o sobowtórze mylnie uznanym za słynnego aktora i porwanym przez bandytów, o pretensjonalnym pisarzu zmuszonym do stworzenia scenariusza o gwiazdach amerykańskiej burleski filmowej, o niani, która potajemnie pisze książkę o swoich chlebodawcach, o oszustach sprzedających modlitwy przez Internet i Myszce Miki występującej jako świadek w sprawie nadużyć w Walt Disney Company.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.