Facebook Google+ Twitter

WORD w Puławach!

Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o rozpoczęciu konsultacji w sprawie zdawania egzaminów prawa jazdy w dwóch miastach Lubelszczyzny- Łukowie i Puławach

 / Fot. sxc.huCała sytuacja rozpoczęła się w styczniu tego roku, kiedy to Sejm uchwalił ustawę która pozwalałaby na przeprowadzenie egzaminów kategorii A(motocykle), oraz kategorii B(pojazdy samochodowe nie przekraczające masy całkowitej 3,5 t., mikrobus do 9 miejsc siedzących, ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny). Ustawa, o której mowa powyżej przewiduje również inne czterdzieści miast w naszym kraju.

Zdania mieszkańców Puław są podzielone. Z jednej strony to bardzo dobrze że w naszym mieście w którym żyję od tylu lat powstanie ośrodek egzaminowania, w końcu wynik "pozytywny" będzie na co drugim arkuszu. Nawet jak popełnisz błąd, to zawsze po południu i na chłodno będzie można podejść w to miejsce i zobaczyć co tam się wydarzyło nie tak. W takim wypadku jestem za- mówi Pani Janina, mieszkanka Puław.

Liczmy się z tym że nie tylko mieszkańcy naszego miasta będą u nas zdawać. Ryki, Opole, Puławy a może jak i frekwencja zdania egzaminu podskoczy to swoje "widzi mi się" wybierze kursant z Lublina. Wyobraźmy sobie godzinę 13 na naszych uliczkach, albo co gorsza na "Miasteczku Holenderskim" we Włostowicach - mówi Pan Marek, mieszkaniec Kazimierza Dolnego.

W ciągu pięciu lat trzykrotnie władze Starostwa zwracały się z prośbą o utworzenie WORD w Puławach. Przeszkody prawne dawały za każdym razem negatywny skutek działań. Obiekt na który postawił Lubelski WORD to Park Naukowo- Technologiczny zlokalizowany na ulicy Mościckiego w Puławach. Władze WORD zastanawiają się nad profilem działalności- czy będzie to filia czy też ośrodek zamiejscowy, zapowiadają również że pierwsze egzaminy nowych kierowców odbędą się około pół roku. Koszt przystosowania budynków, zaopatrzenia w sprzęt, stworzenie placu manewrowego to 5 milionów złotych.

Po konsultacjach sprawa oprze się o Sejmik Wojewódzki, który wyda pozytywną, bądź negatywną decyzję w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.