Facebook Google+ Twitter

Worki prezentów od Mikołaja

Nie lada frajdę mieli w piątek podopieczni Pogotowia Opiekuńczego nr 2 w Łodzi. Na zorganizowanej specjalnie dla nich imprezie mikołajkowej około 30 maluchów dostało wielkie worki wypełnione prezentami, wręczone przez św. Mikołaja.

Wręczanie prezentów dzieciom z Pogotowia Opiekuńczego nr. 2 w Łodzi podczas Mikołajek na dziedzińcu Secesji na ul. Piotrkowskiej 89. / Fot. Ewa SamselSpotkanie odbyło się po raz ósmy z inicjatywy Krzysztofa Apostolidisa, prezesa Fabryki Biznesu, w pasażu reprezentacyjnej łódzkiej kamienicy Secesja '89, gdzie stanęła już wielka i pięknie przystrojona choinka. Prezenty ufundowało około 40 firm i przedsiębiorców.

Dzieciaki otrzymały m.in. słodycze, odzież, zabawki i przybory szkolne. Zestaw upominków został przygotowany dla każdego indywidualnie, w zależności od wieku i zainteresowań. - Te dzieci mają mniej szczęścia od innych, a pogotowie opiekuńcze, które zastępuje im rodzinę, jest bardzo niedofinansowane. Dlatego też trzeba pomagać zarówno takim placówkom, jak i ich podopiecznym - mówi Krzysztof Apostolidis.

Spotkanie przebiegało w iście przedświątecznej atmosferze: młodzież z IV LO śpiewała kolędy, były bajki i życzenia. Licealistki przyznały, że z wielką przyjemnością wystąpiły przed nietypową publicznością, bo wiedzą, że dla dzieci, pozbawionych rodzinnego ciepła, takie chwile wiele znaczą. Widać to zresztą było po uśmiechniętych od ucha do ucha buziach. Maluchy odwdzięczyły się dorosłym, wręczając każdemu z nich anioły, własnoręcznie wykonane z papieru. Po spotkaniu autokarem pojechały do kina, gdzie obejrzały film „Piorun”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za radosną informację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.