Facebook Google+ Twitter

Work&Travel - idealne wakacje dla studentów-podróżników

Work and travel to rozwiązanie dla studentów, którzy chcą za niewielką kwotę poznać kulturę Stanów Zjednoczonych i podszkolić język angielski. Po dotarciu na miejsce, podróżujący zarabiają pieniądze, angażując się w prace dorywcze.

 / Fot. Porkn305 / Fot. Porkn305 / Fot. Porkn305 / Fot. Porkn305 / Fot. Porkn305

Jak się dostać do programu?


Jest to alternatywa dla tradycyjnych studenckich wyjazdów poza granice naszego kraju. Co roku do Stanów Zjednoczonych, dzięki temu programowi, wyjeżdża ok. 10 tys. polskich studentów.

Aby dostać szansę na spełnienie swojego marzenia, należy tylko wypełnić formularz na stronie i czekać na odpowiedź i przydział. Aby starać się o wyjazd należy wybrać odpowiednie biuro ze strony ambasady USA w ramach programu Summer Work and Travel (SWT):

1. ADVENTURE CLUB POLSKA
2. AMERTRAVEL.PL
3. CAMP AMERICA
4. ALMATUR
5. BUSINESS TRAVEL CLUB
6. CAMP COUNSELORS USA
7. EMAKOPOL
8. GO2USA (USŁUGI KONSULTINGOWE)
9. STUDENT POINT
10. FOSTER
11. THE BEST WAY
12. GOGLOBAL
13. INTERNATIONAL EXPERIENCE CENTER

Na okres wyjazdu wydawana jest wiza, umożliwiająca pracę przez 3-4 tygodnie i 1 miesiąc podróżowania po całym kraju. Maksymalnie można tam spędzić do 5 miesięcy.

Jedyne wymagania to: wiek - od 18 do 30 lat, komunikatywny poziom znajomości języka angielskiego (sprawdzany przez rozmowę z konsulem), przymus bycia studentem uczelni wyższych, w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, na co najmniej drugim semestrze.

O udział w programie mogą się ubiegać tylko studenci uniwersytetów, szkół wyższych i policealnych (jeśli program zakłada 2 lata nauki, student powinien ukończyć pierwszy rok).

Istnieją jednak ograniczenia co do wykonywanej pracy - na miejscu nie można pracować m.in. w służbie zdrowia, jeśli praca wymaga kontaktu z pacjentem, jako członek załogi statków itp.

Wymagane dokumenty


W przypadku tak dalekiej podróży należy pomyśleć o ubezpieczeniu. Niech nas nie zmyli beztroski, wakacyjny nastrój – wypadek może zdarzyć się wszędzie. Jeśli potrzebujemy tylko doraźnej pomocy, wtedy nie ma problemu. Schody zaczynają się, gdy wymagamy dłuższego leczenia, a nie mamy na nie pieniędzy.

Biura oferują więc polisy ubezpieczeniowe i karty studenckie, które poza ubezpieczeniem uprawniają także do wielu zniżek w Polsce i na całym świecie.
- karty EURO26
- karty ISIC cena karty bez ubezpieczenia wynosi 24 zł, a z ubezpieczeniem 79 zł. Karta
ISIC to jedyny dokument poświadczający status studenta na całym świecie. Gwarantuje Ubezpieczenie NNW na całym świecie i ubezpieczenie kosztów leczenia na całym świecie, w czasie każdej podróży zagranicznej
- karty "PlanetaMłodych"
- karty SIC (Signal Iduna Card)
- polisy ubezpieczeniowe TRAMP (Allianz) oraz Signal Iduna

Opłaty :


W większości biur opłaty za taki wyjazd są podzielone na 3 raty. Całkowita kwota wynosi ok. 3000 zł i obejmuje ubezpieczenie medyczne, zakwaterowanie, uzyskanie wizy J-1 oraz opłaty lotniskowe.

Biura pokrywają koszty biletów lotniczych w obie strony ; odbiór uczestnika z lotniska i transport do miejsca zakwaterowania ; zakwaterowanie i wyżywienie w okresie pracy, bezpłatnej linii telefonicznej biura w USA oraz obsługi pozostałych serwisów interwencyjnych.

Nie pokrywają kosztów przyjazdu uczestnika na rozmowę konsultacyjną w Polsce, przyjazdu uczestnika do Warszawy w celu otrzymania wizy, dopłat do biletów lotniczych narzuconych przez linie lotnicze w trakcie sezonu, a nieogłoszonych przez nie przed jego rozpoczęciem), opłaty wizowej dla ambasady USA (obecnie wynosi ona 160$, płatne w złotówkach), opłaty za przesyłkę kurierską z wizą (ok. 30-40 zł), zaświadczenia o niekaralności ( 50 zł ) kosztów zaświadczenia lekarskiego oraz ew. szczepień i badań lekarskich przed wyjazdem, powrotu z miejsca pracy na lotnisko w Nowym Jorku oraz wszelkich innych lotów i przejazdów wewnątrz USA po zakończeniu pracy, pobytu i przejazdów w USA w okresie zmiany pracy i po przerwaniu pracy, niezależnie od przyczyn, zmiany daty powrotu na bilecie lotniczym (po uprzednim ustaleniu jej przed wyjazdem) - od 200$, opcjonalnego, dodatkowego ubezpieczenia bagażu (388 zł) oraz dodatkowego ubezpieczenia ewakuacyjnego, które może być konieczne w przypadku chorób przewlekłych istniejących przed przyjazdem do USA (355 zł).

Zwrot podatku :


W USA od pensji odciągane są 4 rodzaje podatków: federalny, stanowy, FICA i lokalny. Na szczęście, biura oferujące wyjazdy Work&Travel dają możliwość otrzymania zwrotu tego podatku w całości lub części. Prawo gwarantuje zwrot podatku FICA w całości, natomiast zwrot pozostałych może być całkowity, ale nie musi, zależy to od kilku czynników. Wszystkie sprawy związane ze zwrotem załatwia biuro, wystarczy tylko wypełnić formularz.

Work&Travel jest idealnym wyjściem dla osób, które za stosunkowo niską cenę chcą wyjechać do Stanów Zjednoczonych, pracować i podróżować. W normalnej sytuacji, gdy chcemy wyjechać do Stanów Zjednoczonych, za sam bilet musimy zapłacić kilka tysięcy złotych. Tutaj, za 3-4 tysiące mamy ponad miesięczny wyjazd i wszystko czego potrzebujemy, zawiera się w tej kwocie. Program jest genialnym pomysłem dla wszystkich tych, którzy uwielbiają zwiedzać. Gwarantuje pracę, daje możliwość do sprawdzenia samego siebie i szybkiego usamodzielnienia z dala od domu. Jest to świetna opcja dla osób, które w wakacje chcą podszkolić język angielski i poznać przy tym kulturę USA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.