World Grand Prix: Polska przegrała z Rosją

W drugim meczu turnieju siatkarskiej World Grand Prix w Seulu Polskie zawodniczki przegrały 2:3 z Rosją. W drugim spotkaniu Koreanki zmierzą się z Japonią.

Polki zaczęły mecz bardzo słabo. Pierwszego seta Rosjanki wygrały wysoko - do 16. W drugim nasze siatkarki nawiązały walkę i po morderczej końcówce zdołały wygrać 30:28. Męcząca partia dała jednak znać o sobie w kolejnej odsłonie, w której znów Rosjanki były wyraźnie lepsze. Mecz miał podobny przebieg w czwartej i piątej partii - najpierw po wyrównanej walce Polki okazały się lepsze na przewagi (26:14), a potem oddały pole Rosjankom i przegrały tie-breaka do 6.
Jest to druga porażka Polek w Seulu. Wczoraj uległy Japonkom 0:3. Podopieczne Andrzeja Niemczyka pozostają więc w tegorocznej Grand Prix bez zwycięstwa.
W drugim meczu grupy E, w samo południe polskiego czasu, spotkają się dwie azjatyckie ekipy: gospodynie, Korea Południowa oraz Japonia.
W ostatnim meczu drugiego weekendu WGP Polki zagrają z Koreą (jutro o 7.00).

Rosja - Polska 3:2 (16, -28, 16, -24, 6)

Turnieje World Grand Prix rozgrywane są też w innych azjatyckich miastach. Oto rezultaty w innych grupach.