Facebook Google+ Twitter

World Grand Prix: Włoszki wygrały turniej w Bydgoszczy

Siatkarki Włoch odniosły trzecie zwycięstwo w turnieju World Grand Prix rozgrywanym w bydgoskiej hali Łuczniczka. W ostatnim meczu pokonały Stany Zjednoczone 3:1.

Spotkanie miało dramatyczny przebieg. Włoszki wygrały pierwszego seta, zaś w drugim Amerykanki objęły prowadzenie 5:11. Miały też setbole przy stanie 22:24, ale... przegrały na przewagi do 25!

Podopieczne Jenny Lang Ping nie załamały się jednak i choć w trzeciej partii przegrywały 5:1, to zdołały wyrównać (8:8), objąć prowadzenie (8:10), powiększyć je do słusznych rozmiarów (10:16) i zwyciężyć do 18. To był jednak szczyt możliwości siatkarek zza oceanu. Czwarta partia przebiegała pod dyktando Włoszek, które prowadziły 10:5, 16:8 i wygrały decydującego - jak się później okazało - seta 25:17.

Podopieczne Giovaniego Caprary odniosły w Bydgoszczy Komplet zwycięstw i zajęły pierwsze miejsce w grupie C. Udział w turnieju finałowym i tak mają zapewniony, gdyż będą jego gospodyniami.

O godzinie 20.00 rozpocznie się ostatni mecz bydgoskiego turnieju. Polska walczyć będzie o swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej WGP z ekipą Dominikany.

Włochy - USA (21, 25, -18, 17)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.