Facebook Google+ Twitter

World of Tanks, czyli czterej pancerni i pies w Twoim domu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-05 19:03

Warming.net zaskoczył wszystkich graczy produkcją najnowszej drużynowej strzelanki internetowej o niewiele mówiącym tytule "Świat czołgów'". I rzeczywiście od początku do końca sieciówka w całości poświęcona jest czołgom.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:World_of_Tanks.jpg"Word of Tanks" jest pierwszą tego typu grą w internecie. Nikt nie spodziewał się, że zamiast biegać z karabinem, granatem czy wyrzutnią, można sterować najprawdziwszym czołgiem, a konkretnie maszynami z okresu II wojny światowej. Dostępne są rosyjskie i niemieckie czołgi, a wkrótce mają pojawić się również amerykańskie, które obecnie są w wersji beta (czyli w fazie testowej). Konstruktorzy gry zapowiadają wprowadzenie innych krajów.

W grze jesteśmy w jednej z dwóch drużyn (niemieckiej lub rosyjskiej), które rywalizują na polu bitewnym. W każdym teamie jest piętnastu pancerniaków. Zwycięstwo następuje, gdy zostanie zniszczona ostatnia maszyna przeciwnej drużyny lub poprzez wjechanie do bazy i pozostanie tam przez minutę. Jedna rozgrywka trwa zwykle kilkanaście minut.

Gra kwalifikuje się do kategorii zręcznościówek, ale pamiętajmy, że każdy czołg ma odmienne uzbrojenie, grubość pancerza i rodzaj wystrzeliwanych pocisków, to sprawia, że bitwa może stać się prawdziwą ucztą również dla każdego stratega.

"World of Tanks" to gra typu MMO. Tutaj zdobywa się doświadczenie oraz pieniądze po każdej bitwie, które można przeznaczyć na zakup nowych pojazdów lub ulepszenie posiadanego. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ należy umiejętnie przeanalizować drzewko rozwoju technologicznego. I tak, żeby móc odblokować czołg lekki A-20, a później średni T-34 i dalsze, trzeba najpierw wykupić nowe działo, nowy silnik i nowe radio dla czołgu BT-7. Można zatem samemu stworzyć zupełnie osobisty czołg.


Według portalu www.gry.onet.pl system gry został tak skonstruowany, że w obu drużynach muszą pojawić się czołgi o podobnym poziomie technologicznym. Jeśli więc ktoś dorobi się Tygrysa Królewskiego może liczyć na spotkanie np. z IS-3, który na pewno nawiąże z nim równą walkę.

Za parę tygodni ma ruszyć europejska wersja gry. Gra będzie w pełni darmowa i z pewnością zadowoli każdego fana wojsk pancernych II wojny światowej. Już teraz otrzymuje wysokie noty od graczy z całego świata. Ponadto gra World of Tanks otrzymała nagrodę "Best New Concept" przyznaną na targach E3 w 2010 roku jako najlepszej nowej koncepcji oraz nagrodę dla najlepszej gry online na Konferencji Rosyjskich Deweloperów Gier w 2010 roku.


http://www.worldoftanks.com/
http://world-of-tanks.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.