Facebook Google+ Twitter

World Press Photo 2009 w Warszawie

Najlepsze zdjęcia roku w Złotych Tarasach w Warszawie. Od 8 czerwca do 1 lipca możemy podziwiać 200 najlepszych prasowych zdjęć świata. Wśród nagrodzonych jest piątka Polaków.

Jedna z konkursowych prac pokazanych na wystawie WPP 2009. / Fot. Robert DanielukGratka dla wszystkich miłośników fotografii prasowej. Od 8 czerwca 2009 przez trzy tygodnie w warszawskich Złotych Tarasach, można obejrzeć 200 nagrodzonych fotografii w międzynarodowym konkursie na najlepsze fotografie prasowe. Nagrodzone i wyróżnione prace były wybrane z 96000 prac wykonanych przez 5600 fotoreporterów z 124 krajów.

WPP 2009 to doskonały przegląd fotograficzny. Zdjęcia przedstawiają najważniejsze fotografie, wypełnione szeregiem emocji. Od euforii po cierpienie. Wiele kadrów daje widzowi do myślenia. Warto wybrać się i zobaczyć piątkę nagrodzonych Polaków:

- Justyna Mielnikiewicz - II nagroda w kategorii Ludzie i wydarzenia"- fotoreportaż;
- Wojciech Grzędziński - III nagroda w dziedzinie Wydarzenia" fotoreportaż;
- Tomasz Wiech - III nagroda w kategorii Życie codzienne" - zdjęcie pojedyncze;
- Tomasz Gudzowaty - III nagroda w kategorii Fotografia sportowa" zdjęcie pojedyncze;
- Kacper Kowalski - II miejsce w kategorii Sztuka i rozrywka - fotoreportaż.
Zdjęcie roku 2008 Zdjęcie Roku 2008 Anthony Suau, USA, TimeTime, Kryzys ekonomiczny w USA: eksmisja, detektyw Robert Kole musi przekonać się, że mieszkańcy opuścili swój dom, Cleveland, Ohio, 26 marca. / Fot. Anthony Suau / USA, Time
Wystawę można będzie oglądać nieodpłatnie przez siedem dni w tygodniu w centrum handlowym Złote Tarasy (tuż przy Dworcu Centralnym). Wystawa otwarta będzie w godzinach pracy centrum:
- od poniedziałku do soboty od 10 do 22 - w niedzielę od 10 do 20. Wystawa jest zlokalizowana na pierwszy poziomie centrum, przy fontannie.

Mimo wszystko trzeba zadać sobie pytanie, czy treść takich fotografii lepiej ogląda się w centrum handlowym czy w czterech ścianach galerii. Osobiście mam mieszane uczucia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Byłam, widziałam, tyle że w Poznaniu. U nas oglądanie nie było bezpłatne (poza Nocą Muzeów). Ale lepszym miejscem jest chyba jednak galeria niż centrum handlowe. Też mam mieszane uczucia co do tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.